PDA

Zobacz pełną wersję : VirtueMart - Potwierdzenie rejestracji oraz brak wysyłki maili - PROBLEM



arbgor
08-03-2012, 14:44
Używam
- Joomla 1.5.25
- VirtueMart 1.1.9 PL

zainstalowane na localhost (XAMPP 1.7.7)

Przy rejestracji nowego użytkownika poprzez formularz rejestracji na stronie wyświetlony zostaje komunikat


Informacja: Rejestracja zakończona!Twoje konto zostało utworzone, lecz jest nieaktywne, szczegóły aktywacji zostały przesłane na adres e-mail który podałeś w formularzu. Aby się zalogować musisz aktywować konto klikając w specjalny odsyłacz wysłany na twój adres e-mail.
ale niestety żaden mail nie spływa na adres skrzynki podany przy rejestracji.
Tak samo jest gdy wyłączę autoryzację nowych użytkowników i kupię jakiś przedmiot - potwierdzenie zamówienia również nie zostaje doręczone na maila.

Próbowałem już przeróżnych ustawień w Konfiguracja globalna --> Serwer --> Poczta

Próbowałem ustawień Poczty:
- Funkcja pocztowa PHP (domyślne ustawienia Joomli)
- Sendmail (domyślne ustawienia Joomli)
- Serwer SMTP (sprawdzałem na ustawieniach dwóch kont - jedno na gmail.com, drugie na poczta.o2.pl) - zarówno z SSL i bez SSL

i inne różne wariacje opcji funkcji mailowych

Po prostu ręce mi już opadają. Czy mógłby ktoś napisać jak poprawnie skonfigurować Joomlę i VirtueMart aby wysyłanie maili działało.
Bardzo proszę o pomoc, nie mam już więcej pomysłów.
Przewertowałem już chyba cały internet szukając rozwiązania mojego problemu.

Pozdrawiam

palyga007
08-03-2012, 14:49
Popraw mnie jeśli błądzę...
Masz serwis na swoim własnym komputerze i chcesz rozsyłać pocztę?

http://www.designend.net/blog-webmastera,wysylanie-wiadomosci-mail-na-localhost-xampp-mercury
(http://www.designend.net/blog-webmastera,wysylanie-wiadomosci-mail-na-localhost-xampp-mercury)


Natomiast na zewnątrz to się chyba tak prosto nie da..

arbgor
08-03-2012, 15:00
Dzięki wielkie, zaraz wypróbuję tą metodę.

Serwis mam na localhoście - póki co. Być może tu tkwi problem. Być może gdy przerzucę go na normalny hosting to problem z mailami zniknie (mam taką ogromną nadzieję).

palyga007
08-03-2012, 15:03
Zniknie bo taki problem to nie problem.