PDA

Zobacz pełną wersję : Początek z Joomla!



M1s1ek
19-12-2006, 18:17
Mam dwa pytania.
1. Jak usunąć ze stopki napis: "Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License."?
2. Czy można umieścić w menu odnośnik do podstrony której treść i obrazki (mówiąc krótko wszystko oprócz elementów takich jak: menu, baner, sonda, itd.)? Jeżeli można zrobić taką stronę to w jaki sposób? Czy jest jakiś komponent albo moduł?

elefantus
19-12-2006, 21:05
ad. 1. Witryna - Witryna Szablony - zaznacz właściwą templatkę i edytuj HTML (przycisk na górze).
ad. 2. nie za bardzo rozumiem.

Dylek
19-12-2006, 22:22
Zwiastun i inni wybaczcie, ale trafia mnie cos jak widze ze zaczynajacy przygode z Mambo/Joomla zaczynaja od wywalenia stopki. I myslcie sobie co chcecie, mnie i tak bedzie trafiac.

Viking
19-12-2006, 22:26
hehe daj im trochę czasu by poczuli ducha wolnego oprogramowania ;D
lub zrozumieli że na tym zabiegu nic nie zyskają a mogą stracić ;)

Dylek
19-12-2006, 23:07
Dorosną, to może zrozumieją :)

M1s1ek
20-12-2006, 18:04
Jeżeli chodzi o początek z Joomla! to po prostu zamiast bloga robię stronę, a bloga dziennie odwiedza mniej więcej dziewięćdziesiąt osób.

Dylek
20-12-2006, 18:09
No i...? Bo nie bardzo kumam :)

M1s1ek
20-12-2006, 18:10
Niestety w Edytuj HTML nic takiego nie znalazłem. Czy mogę prosić o podpowiedz gdzie dokładniej to jest?
A jeżeli chodzi o to drugie pytanie, to ja chciałbym napisać stronę o konkursach, powstawiać na nią obrazki i dać do niej odnośnik w menu. Ale chcę żeby na tej stronie automatycznie pokazało się menu, topmenu, baner, stopka.

Viking
20-12-2006, 22:40
Powiem Ci jak bardzo chcesz ale najpierw obszernie i przekonywująco wyjaśnij dlaczego tego chcesz. Jak mnie przekonasz to Ci powiem ;)

M1s1ek
21-12-2006, 16:53
Bardziej sprecyzowane drugie pytanie:
Załóżmy że moja strona główna wygląda tak:

Start Linki Kontakt





Start Nowości Popularne
Linki ........... ............
FAQ
Kontakt





Joomla! is free software(...).


A chcę wpisując tylko tekst i wstawiając obrazki uzyskać taki efekt po wciśnięciu na Linki:

Start Linki Kontakt





Start Tutaj mój tekst Tutaj mój tekst Tutaj mój OBRAZEK

Linki tekst Tutaj mój tekst Tutaj mój tekst
FAQ OBRAZEK
Kontakt


Joomla! is free software(...)