PDA

Zobacz pełną wersję : Warunki w Blog.php



chitan
12-03-2012, 02:49
Witam,

Joomla! 2.5.1 z przygotowanym updatem do 2.5.2
Budowa szablonu z nadpisywaniem widoków Blog Layout.

Mam problem z ustawieniem róznych widoków Blog Layout dla różnych kateogorii. Układem kolumn i ilością artykułów steruję oczywiście za pomoca przycisku menu do danej kategorii. Chciałbym jednak stworzyć indywidualne widoki dla każdej kategorii głównej aby móc odwołać się do tych samych elementów w inny sposób. Może wyjaśnię:

Link "czytaj więcej" dla Kategorii "ABC" ma swój kolor, obrazek strzałki, ale także jest w innym miejscu ustawiony relatywnie, natomiast dla Kategorii "DEF" jest w innym miejscu kompletnie i nie posiada strzałki a np. plusik. Problem polega na tym, iż ciągle jest to ten sam "readmore". Oczywiście to był przykład, nie chodzi tylko o jeden element.

Moje pytanie to czy jest ktoś, kto mi podpowie, jak to zrobić np. w warunkowej pętli w blog.php, gdzie zapodam sobie na sztywno ID kategorii dla danego widoku i jeżeli ktoś wywoła Kategorię ABC to rozmieszczenie tego samego elementu co w Kategorii DEF będzie inne.

Chodzi mi o dobry sposób na podanie innych ID i KLAS z CSS dla kluczowych elementów layoutu zależnie od wybranej kategorii -> podobnie jak się to robi w WP zmieniając styl frontu od np. innych wyświetlanych kategorii.
A może ktoś podpowie mi inne, sensowne rozwiązanie, którego nie widzę, przez swoją krótkowzroczność :spoko:

Z góry dzięki
Pozdrawiam Forumowiczów