PDA

Zobacz pełną wersję : Jak odnaleźć ścieżki w Firebug? Proszę o poradę.



strona
12-03-2012, 21:51
Witam serdecznie.
Posługuję się dodatkiem do Mozilli o nazwie FireBug. Dosyć już nauczyłem się posługiwać tym cudem. Jednak mam z jedną jedyną rzeczą problem.
Podam wam przykład z jaką. Mianowicie mam moduł logowania. Pod tym modułem jest np. "Zarejestruj się". Ten odoniśnik przekierowuje mnie do domyślnej rejestracji a ja chcę np. przekierować go do rejestracji w VirtueMart. Kiedy daje zbadaj element mam ciąg takiego kodu:

<div class="login"><div>

<ul>

<li>


<li>


<li>

<a href="/xxxxxxxxprzykladxxxxxview=registration"> Nie masz konta?</a>



</li>


</ul>


</div>

</div>

Po prosu chcę wstawić tutaj swój link.
Jak do tego dojść?

Ja nie mam pojęcia gdzie Joomla zapisuję tą całą stronę, te wszystkie stworzone pliki. Tak, bym mógł sobie wejść w jakiś plik i to sobie zmienić.

Bardzo proszę was o pomoc.

Pozdrawiam.

Gall Anonim
12-03-2012, 21:59
Ściągnij sobie kopię modułu logowania i wyszukaj używając n.p. Total Commander'a alt+f7

strona
13-03-2012, 16:59
Posługuję się FilleZilla. Po prostu nie mam zielonego pojęcia gdzie joomla tworzy te wszystkie pliki. Gdzie je zapisuję. Bo przecież gdzieś musi. Proszę was po prostu o małą pomoc.

zwiastun
13-03-2012, 17:46
Po prostu nie mam zielonego pojęcia gdzie joomla tworzy te wszystkie pliki.
Jakie pliki?
Firebug pokazuje Ci źródło strony - kod będący wynikiem operacji serwera w odpowiedzi na Twoje żądanie. Nie tu miejsce, by objaśniać, jak powstają strony dynamiczne.
Kodu szukać trzeba w plikach Joomla (a nie w plikach tworzonych przez Joomla) i, niestety, trzeba mieć zielone pojęcie o tym, jak to jest zbudowane. Wykłady na ten temat np. w książce Rahmela - Joomla!, w bibliotece dokumentacji na docs.joomla.org, a i w naszym wiki - co nieraz tu przywoływano w związku z nadpisywaniem szablonem - można znaleźć niezbędne informacje. Mozna też sobie otworzyć katalog z Joomla na własnym komputerze i zazieleniać swoje pojęcie.