PDA

Zobacz pełną wersję : szablon yougrids - jak zmienić wysokość header_bg.jpg



Jop
12-03-2012, 23:18
Witam,

mam szablon yougrids, chciałabym zmienić wysokość header_bg.jpg z 125px na 50px. Zrobiłam to "ręcznie", czyli w szablonie w folderze images przerobiłam/zmniejszyłam wyokość pliku i go podmieniłam, ale to nic nie daje. Szukałam już wszędzie gdzie mogłabym to zmienić, ale nie ma... Za pomoca firebuga "zbadałam element", ale nie pokazuje mi, w którym pliku .css znajduje się ta pozycja.. już nie wiem, proszę tylko mnie naprowadzić...

Gall Anonim
12-03-2012, 23:28
Po prawej stronie FB jest pokazana zawartość pliku i wiersze w których znajdują się parametry - wystarczy wjechać wskaźnikiem myszki na wiersz i pokaże ci ścieżkę do pliku którą należy skopiować. Na końcu ścieżki masz nazwę pliku a po drodze cała reszta za domeną wskazuje ci umiejscowienie pliku.
Pzdr

Jop
12-03-2012, 23:34
pokazuje mi tylko takie coś: 5168

dodam, że robię stronę na komputerze, nie w internecie

Gall Anonim
12-03-2012, 23:48
No i ok. Masz coś takiego jak metal.css wiersz 39 na niebiesko po prawej - wjedź na to wskaźnikiem myszki i wówczas pokaże ci się ścieżka o której pisałem powyżej

Jop
13-03-2012, 14:22
Ja umiem posługiwać się firebugiem i wiem jak znajdować elementy edytowalne i je zmieniać. Ale w tym szablonie jest coś nie tak. W folderze metal.css, w którym jest umieszczony i opisany header_bg.jpg, nie ma własności height:125px. I nigdzie tego nie ma, więc nie wiem gdzie to się "ukryło"... Przeszukiwałam nawet programem Windows Grep cały folder z szablonem i nie znajduje nic takiego... A jeśli chodzi o to co pokazuje firebug, to po prawej stronie jest: element.style { height: 125px; }, bez odnosnika gdzie to się znajduje. Ręcznie przeszukałam chyba wszystko i nie wiem o co chodzi. A i jeszcze jedno, jak pisałam wyżej "ręcznie" w photoshopie zmieniłam rozmiar i podmieniłam w folderze z header_bg.jpg, gdy wyświetlam stronę nie widać zmian, ALE gdy prawym przyciskiem myszy najadę na ten element i kliknę "pokaż obrazem tła" to otwiera mi w nowym oknie mój edytowany header_bg.jpg. Tak więc nic już nie rozumiem:/

nikszal
13-03-2012, 15:20
Tylko nie twierdź, że w tym szablonie nie można edytować wysokości logo (zakładka Logo and header block settings) ze 125px (Logo Height) na inną.

Jop
13-03-2012, 15:38
uff... poradziłam sobie, ALE... NIGDZIE nie było parametru 125px jak pokazywał firebug, nie było i już! trzeba było dopisać w pliku yjsg_headerblock.php żądaną wysokość przy logo i header. Po prostu nie było tam żadnych podanych wartości. No, ale wszystko gra:)

nikszal
13-03-2012, 15:49
trzeba było dopisać w pliku yjsg_headerblock.php żądaną wysokość przy logo i header.
Nie wprowadzaj w błąd innych użytkowników forum. Wysokość headera jest regulowania wpisaną wysokością logo i tylko to trzeba było poprawić.
Nie ma najmniejszej potrzeby grzebania w plikach. Usunięcie wymiaru wysokości logo i zapisanie szablonu powoduje ponowne wpisanie standardowej wysokosci 125px.
5170

Jop
13-03-2012, 15:58
Najciemniej pod latarnią... Przepraszam forumowiczów, mój błąd. Szkoda, że nie można wykasowywać swoich głupich wypowiedzi:zagubiony: