PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana języka



M3mory
13-03-2012, 10:18
Witam,
używając szablonu Inspiration-FJT, zrobiłem prosta stronę internetową. Chciałbym jednak dodać możliwość zmiany języka. miało by to wyglądać tak, że w "Top menu" będą 4 różne warianty językowe. Z językiem polskim nie ma problemu bo po kliknięciu ikonki przechodzę po prostu do strony startowej, jednak nie mam pomysłu jak zrobić z innymi językami bo nawet jeśli konkretne artykuły mam przetłumaczone nie wiem jak zmienić tłumaczenie "guzików" w "main menu" się zmieniały do konkretnej wersji językowej.
Mam nadzieje, że nie zamieszałem:P jak by ktoś mogł mi doradzic jak rozwiązać ten problem był bym wdzięczny

Pozdrawiam

Gall Anonim
13-03-2012, 10:29
Niestety w przypadku Joomla 2,5 musisz tworzyć równoległe menu dla nowego języka i oznaczyć dla którego ma się pokazywać - taka karma - ale być może czegoś nie doczytałem lub nie wiem.
W Joomfish było inaczej i jak dal mnie dużo lepiej bo tłumaczyło się równolegle do samych nazw a nie mechanizmów - może więc poczekasz na Joomfish'a - no chyba że masz prostą stronkę. Jak mi wiadomo prace nad Joomfish cały czas trwają (ostatnie zmiany były 14 godzin temu więc można przyjąć że projekt się dynamicznie rozwija) i jest wersja alpha dla Joomla 2.5 - muszę właśnie dzisiaj popróbować jak hula - niestety brak jest na chwilę obecną polskiego tłumaczenia ale to da się obejść :podstep:
Pzdr

M3mory
13-03-2012, 10:38
Dzieki za odpowiedź
Szczerze powiedziawszy joomle używam używam dopiero tydzień i jeszcze tego nie ogarniam do końca;) chyba pomysł z równoległym menu będzie najszybszy bo mam tylko 5 pozycji. Jednak nie wiem jak zrobić żeby po kliknięciu załóżmy angielskiej flagi pojawiło się tylko angielski menu bez polskiego. Będę musiał poeksperymentować:)

Gall Anonim
13-03-2012, 10:47
W każdym z menu ustawiasz widoczność dla danego języka (po lewej stronie na dole wewnątrz konfiguracji elementu menu) i jeszcze jedno - każde równoległe menu musi mieć oznaczone jeden element menu jako domyślny dla języka któremu odpowiada - ustawienie to jest również po lewej na dole w konfiguracji elementu menu. Jeszcze tak: musisz mieć utworzone dodatkowe języki treści dla każdego, i zainstalowane języki systemowe dla każdego, co po za tym - trzeba włączyć dwa dodatki w rozszerzeniach.
Pzdr

M3mory
13-03-2012, 11:19
to jeszcze tylko takie szybkie może głupie pytanie, gdzie znajdę tą konfigurację elementu menu ponieważ jak wejdę w "Projektant Pozyzji Menu: Dostosuj" nie widzę takiej opcji, jedynie w szczegółach pozycje język (która ma opcje wyboru: wszystki/ English (UK))

Gall Anonim
13-03-2012, 11:35
to jest to miejsce tyle że wskazuje na to że nie dokonałeś instalacji języków systemowych oraz stworzenia języków treści dla każdego z języków - zakładka języki i każda z zakładek ma mieć wszystkie języki których używasz - a dopiero potem przypisujesz w tym miejscu które już namierzyłeś

M3mory
13-03-2012, 11:37
a jest jakies konkretne rozszerzenie, które można by zainstalować aby mieć te języki?

Gall Anonim
13-03-2012, 11:41
o nie litości - języki instaluje się z paczek językowych - poszukaj na JED (http://extensions.joomla.org/extensions/languages/translations-for-joomla)
Reszta już naprawdę należy do ciebie

M3mory
13-03-2012, 11:42
uprzedzałem, że dopiero zaczynam:)
dzięki za odpowiedzi
pozdrawiam

Gall Anonim
13-03-2012, 11:44
uprzedzałem, że dopiero zaczynam
Co nie zwalnia z szukania, myślenia i własnej inicjatywy :podstep: