PDA

Zobacz pełną wersję : Umieszczenie dwóch obrazków w tle głównym strony Joomla 1.5



szymkow
13-03-2012, 10:45
Witam

Mam pytanie do forumowiczów odnośnie umieszczenia dwóch obraków w tle głównym strony (na dole i na górze po prawej stronie). Za pomocą firebuga i notepad ++, edytując plik template.css wrzuciłem jedno zdjęcie. Jednak, jak wiadomo, style css nie dają możliwości umieszczenia dwóch obrazków tła (za pomogą background-image), jedynie jeden dla danego div'a. Myślałem jak to rozwiązać za pomocą css, ale rozwiązania (kombinacje nie są dobrym pomysłem) na które wpadłem nie satysfakcjonują mnie. Pozostaje umieszczenie tych obrazków za pomocą znacznika img. Jednak nie bardzo wiem, który plik edytować (czy pliki). Poszperałem też po google i forum ale znalazłem wszystko, poza rozwiązaniem. Jak rozwiązujecie takie zadania? Proszę o podpowiedzi.
Pozdrawiam

naszemiasto
13-03-2012, 12:25
a co stoi na przeszkodzie aby drugie zdjęcie dać jako tło diva w pozycji fixed, left:0px;, bottom:0px;?

szymkow
13-03-2012, 13:10
Witaj naszemiasto
Nie spotkałem się z umieszczeniem nigdzie dwóch obrazów tła w jednym elemencie div (jego stylach css). I pewnie nie spotkam. Po co komu dwa tła? Dlatego html+css nie obsługują takiej możliwości. Dlatego w temacie zahaczyłem o znacznik img i gdzie można taki znacznik ewentualnie umieścić (czyli w jakim pliku - plikach). Na wszelki wypadek naszemiasto sprawdziłem Twoje rozwiązanie (przyznam, że brak mi było do niego przekonania na starcie). Temat jest otwarty.

a_m
13-03-2012, 13:13
I pewnie nie spotkam.

szybciej niż się spodziewasz - http://www.css3.info/preview/multiple-backgrounds/

szymkow
13-03-2012, 13:25
Dzięki a_m, pisząc o css2 zastanowiło mnie: czy nie zmienią czegoś w tej kwestii dla css3. Ogólnie nie śledzę tematu css3 i html 5, czekam aż uznają je za ogólno przyjęty standard (choćby dla najczęściej używanych przeglądarek). IE, Mozilla, Chrome, Safari i Operę mam na myśli. Takie jest moje podejście do tematu.