PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 2.5 i sobipro. Najnowsze wpisy i dane pól wpisu



przemek2300
13-03-2012, 16:27
Witam
Ktoś wie jak mogę zrobić link do najnowszych wpisów z danej sekcji w sobipro? W sobi 2 wystarczy dodać link do menu strony a tu nie ma tej opcji. Druga sprawa to pytanie czy ktoś wie gdzie są zapisywane dane pól wpisów? Bo jest w sobipro menedżer pól i jak tam zrobię np pole o nazwie lista 1 i w jego ustawieniach jako typ wybiorę single select list i potem dodam np 2 pozycje do tej listy o nazwie 1 i 2 po czym zapiszę pole to w jakim pliku to zostaje zapisane ? Pytam bo chcę wstawić obrazki dla pozycji listy a menedżer nawet html ignoruje. Chciałbym zrobić żeby ta rozwijana lista jakoś ładnie wyglądała poprzez dodanie ikonek do każdej z pozycji. Gdybym wiedział gdzie to jest zapisane to wystarczyło by chyba wstawić stosowny kod html do stosownej linijki w pliku.

nikszal
13-03-2012, 16:34
Ktoś wie jak mogę zrobić link do najnowszych wpisów z danej sekcji w sobipro?
Ktoś wie. Dla subskrybentów jest dostępny moduł o wielu możliwościach konfiguracji http://sobipro.sigsiu.net/download/modules/162-Entries-Module


Druga sprawa to pytanie czy ktoś wie gdzie są zapisywane dane pól wpisów?
W bazie danych.

przemek2300
13-03-2012, 17:21
Dziękuję za odpowiedź. Tylko że ja nie mam pieniędzy na subskrypcje, której i tak użył bym tylko raz. Dlatego pytam. Poza tym dlaczego trzeba płacić za tak podstawowe funkcje? Co do drugiej sprawy ok ale mogę prosić jakieś szczegóły ? Np w jakiej tabeli szukać i czy to jest jakoś zakodowane ?

zwiastun
13-03-2012, 18:29
offtop

Poza tym dlaczego trzeba płacić za tak podstawowe funkcje?
To taki drobny problem. Czym ma żyć programista? Miłością do PHP? Miłością do Joomla? Miłością do swego projektu?
Dostajesz za darmo Joomla! + ...... (nie będę wyliczał, co w związku z samym Joomla) + .......... setki rozszerzeń, np. SOBIPro. To mało?

przemek2300
13-03-2012, 19:18
Ja rozumiem chęć zarobku ale bez przesady. Nikt przecierz programiście pisać i oferować za darmo nie kazał :). Jeśli chce zarobić to może otwarcie poda cenę bez sztuczek typu wycinania podstawowych funkcji ? To trochę nie fair. Gdybym miał zarobić czy też coś konkretnego zyskać to ok płacę bez gadania ale płacić za samą możliwość sprawdzenia nie wiedząc czy wg coś z tego wyjdzie tylko dlatego że ktoś pociął funkcje? Litości. To może oglądając czyli sprawdzając np samochód w salonie też mam zapłacić jego pełną cenę + za siedzenia, radio i drzwi bo ktoś powyjmował? Oczywiście wszystko to za sam test ? A wracając do tematu to ktoś napisze jaką tabelę w bazie edytować i jak to odkodować aby można dodać to foto ?

nikszal
13-03-2012, 19:38
Gdybym miał zarobić czy też coś konkretnego zyskać to ok płacę bez gadania ale płacić za samą możliwość sprawdzenia nie wiedząc czy wg coś z tego wyjdzie tylko dlatego że ktoś pociął funkcje? Litości.
Moduł jest tutaj --> http://korepetycje.linuxpl.info/
Przy odrobinie umiejętności i wykorzystaniu dostępnej dokumentacji można przy jego pomocy wyciągnąć sporo informacji z komponentu.


ktoś napisze jaką tabelę w bazie edytować i jak to odkodować aby można dodać to foto ?
Nie wiem, co Ci to da? Opcje list selektywnego wyboru są w tabeli _sobipro_field_option_selected

przemek2300
14-03-2012, 12:18
No niestety grzebanie w bazie nic nie daje. fotki i tak nie widać :( .

Hiatus
19-08-2012, 11:24
Ostatnio sporo siedziałem z nosem we własnych stronach i może coś przeoczyłem.
Wydawało mi się, że komuna upadła i że współczesne pokolenia już od dawna rozumieją, że za darmo to można tylko po buzi dostać. Jeśli ktoś stawia serwis ogłoszeniowy czy inny podobny, to jasne jest, że po jakimś czasie chce brać kasę za prawo do dodania ogłoszeń ...
Chcesz zarabiać - PŁAĆ ZA KOMPONENTY, DODATKI, WIEDZĘ INNYCH - pora się obudzić i przestać umieszczać nadąsane posty o drapieżności ludzkiej.

przemek2300
20-08-2012, 11:37
Temat dawno nieaktualny. Po co go wygrzebujesz ? Co do strony to ona nie była dla mnie to 1. A 2 to to były tylko testy i pruby zrobienia tego samemu. Widzisz sens płacenia za test czyli zwykłą zabawę i prubę czy wszystko zrobić da się tak jak chcesz ? Bo ja nie bardzo. A ludzie ostatnio zbyt pazerni są bo by kazali płacić nawet za coś co nie działa :)