PDA

Zobacz pełną wersję : Pozycja w bocznym Menu



Klusek1
14-03-2012, 19:07
Witam, zwracam się z zapytaniem, co należy zrobić aby pozycja w bocznym menu nie odwoływała się do niczego, a po kliknięciu na nią rozwijało się kilka pod pozycji. Oczywiście dodawanie pod pozycji nie stanowi żadnego problemu. Zmieniałem typ pozycji na "Separator", ale pozycja nie rozwija się, zmieniałem również na "Łącze zewnętrzne" i w adresie wstawiałem '#', jednak efektu brak:(
Bardzo proszę o pomoc.

Klusek1
18-03-2012, 10:57
Jakby komuś kiedyś miało się to przydać to: edytujemy pozycję>zmień typ i strona strona startowa>przegląd strona startowa

Robster
18-03-2012, 14:04
Nie wiem czy zauważyłeś, ale takie rozwijanie, działa pewnie tylko na stronie startowej :) Jak jesteś na innej stronie, to link działa, jak zwykły aktywny odnośnik (chyba, że źle zrozumiałem co chcesz zrobić).

Tego typu menu to accordion menu. Pisałem kiedyś o nim (http://robertmatuszewski.pl/blog/joomla/accordion-menu-w-joomla/). Na extensions.joomla.org masz ich od groma, wystarczy znaleźć odpowiadające Twoim upodobaniom. Pisałem też, jak wykonać coś takiego ręcznie.

Klusek1
18-03-2012, 19:12
To nie jest w 100% dokładnie to co chciałem, ale udało mi się poniekąd osiągnąć kompromis, bo jak wrócę na stronę główną to akurat nie będzie przeszkadzało użytkownikom.

Klusek1
06-04-2012, 17:39
1. Projektant menu: utwórz -> nazwa, tytuł, opis: dowolne, tytuł modułu: vmenu!!! Zapisz.
2. Rozszerzenia -> Moduły -> vmenu -> Parametry modułu:
- Nazwa menu = taka jak w projektancie,
- Styl menu = zgodność - pionowo w tabeli,
- Poziom główny = 0,
- Najniższy poziom = 2 lub więcej
- Podrzędne zawsze = tak
Paramety rozszerzone:
- Znacznik ID menu = vmenu
- Przyrostek klas CSS menu = art-vmenu
- Przyrostek klas CSS modułu = art-vmenu
- Maks. ilość poziomów = 10
3. Menu -> VericalMenu (nazwa z projektanta) -> utwórz
- Wybierz typ pozycji menu = dowylny wybrany z listy
- dla podpozycji pamiętać o wybraniu nadrzęnej w "Nadrzędna pozycja"to chyba wszystko - powodzenia Tak to się robi http://artisteer-polska.pl/forum/img/smilies/smile.png