PDA

Zobacz pełną wersję : joomla 2.5 jaki komponent na proste forum ? Agora i kunema odpadły



przemek2300
15-03-2012, 15:22
Witam
Potrzebuję komponent na proste forum. Takie bez kategorii gdzie od razu posty widać na str głównej forum. Chciałem użyć agora albo kunema ale jedno akurat teraz zrobili płatne a drugie nie chce mi działać (Brak języka pl mimo że jest zainstalowany). No i forum musi być po polsku a tu jak na złość nic sensownego nie mogę znaleźć. Ja bym użył phpbb a nie joomli ale to dla znajomego i on chce zintegrowane ze stroną na joomli żeby mieć bez dodatkowej rejestracji na forum itd.

nikszal
15-03-2012, 15:36
Brakuje jednego pliku w tłumaczeniu zaplecza Kunena. Tu masz całą paczkę.
5178

przemek2300
15-03-2012, 15:52
Dziękuję ale szczerze szkoda czasu na łatanie tego dziurawca i dociekanie co zaraz znowu jest z nim nie tak jak załatam tą 1 dziurę. Tym bardziej że nawet nie wiem gdzie te pliki umieścić. Wolałbym inny komponent forum. Jak pisałem musi być proste, po pl i wyświetlać wpisy na str gł tzn bez kategorii tylko od razu wpisy.

zbig1972
15-03-2012, 16:10
Agora w wersji jaka Ciebie interesuje kosztuje 10 dolców. Naprawdę nie stać Ciebie na zapłacenie 40 złoty?
Zobacz. http://anything-digital.com/agora/buy-now.html

nikszal
15-03-2012, 16:25
Dziękuję ale szczerze szkoda czasu na łatanie tego dziurawca i dociekanie co zaraz znowu jest z nim nie tak jak załatam tą 1 dziurę.
Nie wiem, co Ciebie upoważnia do tak jednoznacznego określenia forum Kunena dziurawcem. Masz darmowe forum, udostępnione brakujące pliki tłumaczenia i jeszcze jest źle. Myślę, że brakuje Ci tylko wiedzy i umiejętności, a z tej przypadłości nikt z nas mimo najszczerszych chęci nie jest w stanie Ciebie wyleczyć.

Jak chcesz, to możemy wieczorem powalczyć z Kunena. Teraz nie mam czasu.

przemek2300
15-03-2012, 16:45
Agora w wersji jaka Ciebie interesuje kosztuje 10 dolców. Naprawdę nie stać Ciebie na zapłacenie 40 złoty?
Zobacz. http://anything-digital.com/agora/buy-now.html
Ale po co mam płacić jak nawet nie będę używał? To nie moja strona. Forum też nie dla mnie. Poza tym nawet nie wiadomo czy jest możliwość ustawienia jak pisałem. Też dziwnym trafem pisze że najnowsza wersja płatna ale możesz za darmo używać starszej. I co ? starsza usunięta i nie sposób jej wytropić. Ciekawe.
Nikszal Moja ocena jest tylko moja i nie musisz się zgadzać ale jak tu nie ocenić żle dodatku, który wywala się już na początku i generuje niepotrzebną stratę czasu na naprawianie + nawet nie ma instrukcji jak to naprawić ? Owszem brak mi wiedzy co gdzie podmienić ale przecież nie będę od razu znał na wylot każdego dodatku prawda ? A to rozwalanie na powitanie odrzuca od niego. Poza tym ja też jestem zapracowany i nie mam czasu dłubać cały dzień w agorze jak są inne komponenty forum gdzie nie musisz wszystkiego naprawiać. Szanuję twoje zdanie i chętnie się dowiem gdzie te pliki wrzucić ale czy nie prościej podać mi jakieś inne i działające komponenty forum ? W tym celu pisałem ten temat bo podobno jest ich wiele ale ja znalazłem tylko kilka i bez języka pl. Zamiaste tego piszecie tylko kunema i agora. Nie ma innych po pl i prostych ?

zbig1972
15-03-2012, 18:07
Też dziwnym trafem pisze że najnowsza wersja płatna ale możesz za darmo używać starszej. I co ? starsza usunięta i nie sposób jej wytropić. Ciekawe.
Agora Forum - "darmowa wersja" jest do pobrania w dziale Public Download (szkoda, że tylko dla J1.5): http://anything-digital.com/downloads.html

PeFik
15-03-2012, 20:32
Nie ma innych po pl i prostych ?

A jak nie ma to co zrobisz, napiszesz sam? Moim zdaniem sam robisz sobie problem. A na Agorę Pro ostatnio była promocja (pisałem o tym na blogu) i można ją było kupić za 99 centów! Dziwi mnie postawa "marudząca".

przemek2300
15-03-2012, 21:13
A jak nie ma to co zrobisz, napiszesz sam? Moim zdaniem sam robisz sobie problem. A na Agorę Pro ostatnio była promocja (pisałem o tym na blogu) i można ją było kupić za 99 centów! Dziwi mnie postawa "marudząca".

Nie napiszę ale i nie zapłacę tylko użyję zewnętrznego cmsa forum. Postawa marudząca ? A co to ? :) . Mnie dziwi czemu wszyscy namawiają do płacenia ciach. Czyżbyście to wy byli autorami tych płatnych dodatków? Żeby za sam test każdego dodatku zaraz płacić? To chore. Litości ciach . Co ja fabrykę kasy mam ? Trochę już mnie to denerwuje. Jakbym chciał za wszystko płacić to bym od razu zatrudnił programistę. Pytam tu na forum o coś a tu ciągle tylko zapłać i zapłać. I jak tu dyskutować jak na każde pytanie tylko zapłać za to czy za tamto ? Pytam o komponent forum po polsku i zaznaczyłem że agora i kunema odpadły. Czy tak trudno zrozumieć pytanie ? Jeśli nie ma niczego poza tymi dwoma to trudno ale czy musicie niemal zmuszać do kupowania ?

wini74
15-03-2012, 22:00
wiesz co podaj mi numer swojego konta to namówię innych i się złożymy, taki 1% z dopiskiem "dla lenia przemek2300 - maruda"
żal mi takich ludzi

Gall Anonim
15-03-2012, 22:42
@przemek2300 mam kilku chętnych na to by im postawiono za darmo - Zrobisz? (nawet na forum są co jakiś czas zlecenia - myślę że z chęcią ktoś zleci ci robótkę za free)
A i jeszcze jedno - ozory zostają usunięte - daruj sobie bo to niegrzeczne.

PeFik
16-03-2012, 08:03
Ba ja jeszcze pomaluje komuś pokój, ba nawet farbę kupię - Tylko Shrek wybierz mnie!
Przypomina mi się historia z lat 90tych, pewna pani chciała mieć plakat. Przyszedł grafik i mówi, to będzie kosztować (przyjmijmy) że 100 zł, ona na to, wie pan co, bardzo fajnie, ale był już u mnie pan który powiedział że zrobi za darmo, co pan na to?

Co się tyczy forum:
1) wchodzisz na JED
2) Patrzysz które forum jest zgodnie z Twoją wersją Joomla
3) Jeśli wszytskie nie spełniają Twoich oczekiwań, mówisz klientowi przykro mi nie ma!

przemek2300
16-03-2012, 09:49
Sory za te jęzory. Nie chciałem być niegrzeczny a tylko ironiczny nieco. Wracając do tematu to moglibyście ludzie ze mnie zejść ? Wyzywacie mnie od leni i pośrednio od skąpców a nawet mnie nie znacie. Wiecie chociaż ile czasu poświęcam na robienie tej całej strony i ile dodatków zdążyłem przetestować ? Podpowiem że bardzo dużo i może jeszcze dodam że nie biegnę na forum pisać przy każdym problemie. Najpierw szukam i testuję sam wszystko i dopiero w ostateczności pytam. Jeśli nie znacie ani nie możecie polecić czy doradzić nic poza agora i kunema to w porządku ale po co te uwagi w stylu maruda leń itp ? Nie rozumiem was.

PeFik
16-03-2012, 11:12
Sam rozpętałeś burzę, chociaż wiedziałeś że nie ma nic innego na JED, więc się nie dziw, że niektórzy używali słów "leń", "skąpiec". ogólnie wyluzuj, mniej spinania, więcej humoru ! i będzie okey.

przemek2300
16-03-2012, 15:45
Ok. Spoko. Wypróbowałem kunema 1.7 po ang ale okazało się że to też się nie nada. Zbyt rozbudowane. a tak wg znalazłem właśnie komponent K2 i myślę że on by dał radę tylko dokumentacja jest dla mnie nieczytelna bo za słabo znam angielski a chciałbym zainstalować jakieś szablony blogowe a nigdzie nie ma żadnych opcji czy zarządzania szablonami ani samych szablonów (Na str autorów są ze 4 tylko). Google jest bezradny przez nazwę komponentu bo k2 to mogło by być cokolwiek. Ktoś rzuci chociaż linka do pl instrukcji ?

zwiastun
16-03-2012, 18:34
Czy tak trudno zrozumieć pytanie ? Jeśli nie ma niczego poza tymi dwoma to trudno ale czy musicie niemal zmuszać do kupowania ?

Czy to tak trudno zrozumieć odpowiedź?
Dostałeś informację? Dostałeś. Nie odpowiada Ci? Twój problem. Powtórzono Ci, że Kunena albo niewiele kosztujące Agora.
Nikt Ci niczego nie wciska. Możesz ruszyć trochę główką i wymyślić, że skoro sam nic innego nie znalazłeś ani też nikt Ci nic innego nie podpowiada, to znaczy to to, co znaczy. Że nic innego nie ma albo nikt nic innego nie zna.