PDA

Zobacz pełną wersję : znikajace expose



lataviec
20-12-2006, 14:12
witam zainstalowale sobie galerie expose wersja zmniejszona polska sciagnieta z plikowni joomla. wszystko poszlo ok ale po jakims czasie moja galeria znika i strona jest pusta. w panelu amdinistracjynym expose nie istnieje. gdzie jest przyczyna?
bede wdzieczny za pomoc

stone
24-12-2006, 20:08
Czy coś zmieniałeś gdy tak się stało?
Rozważ jeszcze czy nie ściągnąć nowszej wersji galerii, bo chyba nie ma jej jeszcze po polsku, ale zmian jezykowych nie powinno byc duzo

lataviec
25-12-2006, 10:42
po wejsciu do panelu administracyjnego w dzial komponenty mialem "meksyk" z opisem ze nie ma praw dostepu do kilku katalogow, prawa pozmienialem i teraz nie ma tych krzakow, niestety expose nie jest widziane a proba zalogowania sie managera expose konczy sie komunikatem "
Forbidden

You don't have permission to access /marcin/components/com_expose/expose/manager/manager.html on this server.
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Probowalem nowszej wersji galerii ale nic nie pomaga.
Troche mnei to zastanawia bo na tym samym serwerze na ktorym jest moja strona mam postawiona strone firmowa i wszystko dziala bez zarzutow.
ma ktos jakis pomysl????
z gory dzieki lataviec

stone
25-12-2006, 20:30
W nowej wersji jest taki plik testujący ustawienia serwera konieczne dla expose, może uruchom go z katalogu tej joomli gdzie masz porblemy i zobacz czy jest wszystko ok

kaszczor
29-12-2006, 10:51
Czy coś zmieniałeś gdy tak się stało?
Rozważ jeszcze czy nie ściągnąć nowszej wersji galerii, bo chyba nie ma jej jeszcze po polsku, ale zmian jezykowych nie powinno byc duzoA skąd pobrać można tą nową wersję? Czy to o ten plik chodzi - http://www.joomla.pl/index.php/index.php/component/option,com_remository/Itemid,15/func,download/id,189/chk,875814219def2e8569bc844f010c096c/?

Fotograf
29-12-2006, 14:43
Też mam podobne kłopoty z tą galerią. Gdy chcę wejść do Menadżera Albumów, to pokazuje mi się okno logowania. Wpisuję więc hasło domyślne "manager" i w wyniku tego pojawia się komunikat "Login failed". Czy ta galeria w ogóle działa? Po tym wszystkim mam wrażenie, że to jest chyba jakiś knot.

stone
29-12-2006, 20:31
Galeria działa i to całkiem sprawnie bo ostatnio ją stawiałem tylko wymaga trochę cierpliwości, ale też warto najnowszą wersję instalować - http://www.gotgtek.com/cms/downloads/cat_view-5.html

Fotograf
01-01-2007, 08:06
Galeria działa i to całkiem sprawnie bo ostatnio ją stawiałem tylko wymaga trochę cierpliwości, ale też warto najnowszą wersję instalować - http://www.gotgtek.com/cms/downloads/cat_view-5.htmlPobrałem sobie i zainstalowałem tą najnowszą wersję. Nawet fajna jest, bo już nie sprawia takich kłopotów, jak ta starsza wersja (można spokojnie wejść do Managera Albumów). Jest tylko jeszcze jeden mały problemik. Cała ona jest po angielsku, jak na razie. Jak tę galerię można spolszczyć?
I jeszcze jedno. Po zainstalowaniu tej galerii widoczne są jakieś 2 przykładowe kategorie/albumy ze zdjęciami. Jak je stamtąd wywalić, bo nigdzie ich nie widzę w Managerze Albumów?

stone
01-01-2007, 20:55
Hmm, kategorie muszę być w adminie, sprawdź dokładnie. Co do spolszczenia to plik jęzkowy poprzedniej wersji powinien być w zasadzie zgodny, a ustawienie języka domyślnego jest w pliku konfiguracyjnym

Fotograf
01-01-2007, 21:18
Hmm, kategorie muszę być w adminie, sprawdź dokładnie.Jakim adminie?

Co do spolszczenia to plik jęzkowy poprzedniej wersji powinien być w zasadzie zgodny,A który to konkretnie jest ten plik językowy? Zwykle w CMS-ach plik językowy ma nazwę lang. Żadnego takiego pliku, ani w starszej, ani tym bardziej w nowszej wersji Expose nie widzę, niestety.

a ustawienie języka domyślnego jest w pliku konfiguracyjnymA który to konkretnie jest ten plik konfiguracyjny?

stone
02-01-2007, 07:50
Sprawdzę i Ci dam znać wieczorkiem bo z głowy nie pamiętam:)

Fotograf
02-01-2007, 08:12
Hmm, kategorie muszę być w adminie, sprawdź dokładnie.W Expose nie ma czegoś takiego jak admin. Jest tylko Album Manager, Main Configuration, Font Configuration i Manual. Według mnie wykaz tych przykładowych albumów czy kategorii, które są widoczne po instalacji, a które chciałbym wywalić powinny być widoczne w Album Manager. U mnie jednak tam nie widać ich w ogóle. W załączniku wysyłam zrzut ekranu z wyglądem Album Managera u mnie.

stone
03-01-2007, 23:16
Ok, już mam, otóż plik językowy to com_expose\expose\config\strings.xml I to w nim trzeba tłumaczyć frazy. Sprawdź jak to było zrobione też w poprzedniej wersji

Fotograf
04-01-2007, 10:09
Ok, już mam, otóż plik językowy to com_expose\expose\config\strings.xml I to w nim trzeba tłumaczyć frazy. Sprawdź jak to było zrobione też w poprzedniej wersjiTylko co z tego, jak u mnie nijak nie idzie wyedytować albumów, czy kategorii, co pokazałem w zrzucie ekranu podesłanym tutaj jako załącznik do poprzedniego mojego postu.

stone
04-01-2007, 22:29
Fakt, sorki przeoczyłem ten screen. Widzę że pracujesz na operze. A czy sprawdzałeś czy ten sam problem jest pod IE?

Fotograf
04-01-2007, 23:45
Widzę że pracujesz na operze.A jakie to ma w tej sprawie znaczenie?


A czy sprawdzałeś czy ten sam problem jest pod IE?Nie sprawdzałem i nie mam raczej żadnej możliwości sprawdzić, bo od kilku lat pracuję wyłącznie pod Linuksem i w ogóle nie korzystam z Windows. No chyba, że znasz jakiś "cudowny" sposób na zainstalowanie IE pod Linuksem. Z tym tylko, że IE służyłby mi wyłącznie do testowania stron na dysku lokalnym, bo do internetu ta przeglądarka w ogóle się według mnie nie nadaje (jest niebezpieczna),

Fotograf
05-01-2007, 19:43
Czy mam z tego rozumieć, że jak dla mnie jest to sprawa beznadziejna i nie mam żadnych szans na to, aby korzystać z tej galerii?

stone
06-01-2007, 23:36
Ciężko mi coś więcej Ci doradzić. Możesz spróbować na forum autora poszukać bądź napisać pytanie. Z moich osobistych doświadczeń wynika że chodzi ona najbardziej stabilnie pod IE, natomiast pod Operą jej nie testowałem. Pod FF nie działay mi pewne funkcje jak grupowe kasowanie badź wgrywanie.

Jest jeszcze jednka możliwość, ale tego nie tesowałem tylko sobie teraz przypomniałem. Zarządzać tą galerią można w jakiś sposób zdalnie, rozumiem że przez generowanie plików. Jest jakaś aplikacja która to umożliwia, na pewno znajdziesz coś na ten temat na stronie autora

Fotograf
07-01-2007, 09:34
Ciężko mi coś więcej Ci doradzić. Możesz spróbować na forum autora poszukać bądź napisać pytanie.Nie znam angielskiego. W związku z tym kicha.

Z moich osobistych doświadczeń wynika że chodzi ona najbardziej stabilnie pod IE,Ale po pierwsze te badzIEwIE w ogóle nie nadaje się do korzystania z internetu, bo jest po prostu niebezpieczne. A po drugie, nawet gdyby, to w związku z tym, że od kilku lat w ogóle nie korzystam z Window$, to też nie mam możliwości korzystania ze wspomnianego wcześniej przeze mnie badzIEwia.

natomiast pod Operą jej nie testowałem.Ale ja testowałem i efekty są takie, jak w załączniku.

Pod FF nie działay mi pewne funkcje jak grupowe kasowanie badź wgrywanie.U mnie pod FF w tym w managerze albumów dosłownie nie ma nic. W załączniku podsyłam zrzut ekranu.


Jest jeszcze jednka możliwość, ale tego nie tesowałem tylko sobie teraz przypomniałem. Zarządzać tą galerią można w jakiś sposób zdalnie, rozumiem że przez generowanie plików. Jest jakaś aplikacja która to umożliwia, na pewno znajdziesz coś na ten temat na stronie autoraZ tego co napisałeś, to teraz już nic nie wiem. Nie mam pojęcia o co chodzi z tym zdalnym zarządzaniem. A na stronie autora nic nie znajdę, bo nie znam angielskiego. Jednym słowem mogę chyba sobie już dać na luz z tą galerią. A szkoda, bo bardzo by mi się przydała. Mówi się trudno. Nic nie jest idealne.

magic
02-02-2007, 15:39
Ech ...
Instrukcja nr 1: wpisać 'expose joomla' w googlach, nacisnąć enter, a później kliknąć na pierwszy link w wynikach ...
Instrukcja nr 2: otworzyć w ulubionej przeglądarce adres www.joomla.pl (http://www.joomla.pl) (albo kliknąć link Start widoczny tutaj po prawej, u góry) i wpisać 'expose' w pole Szukaj (też po prawej, u góry), a następnie kliknąć na 1 z 2 linków w wynikach ...
Instrukcja nr 3 (dla leniwych totalnie): kliknąć na ten link: http://www.joomla.pl/index.php/content/view/236/2/

Następnie przeczytać artykuł (po polsku).
Większość pytań postawionych w tym wątku jest tam wyjaśniona.
;)