PDA

Zobacz pełną wersję : wielojęzyczność joomla 2.5



kiciak
15-03-2012, 21:52
Witam.

Będę wdzięczna za pomoc i wyrozumiałość:)
Mam stronę wielojęzyczną (6 języków), zrobiłam wszystko jak należy (chyba). podpięłam języki pod odpowiednie menu dla danego języka i wszystko działa poza jedną rzeczą.
Pasek menu głównego podpięty pod Main Menu (bazowe menu), kiedy przełączam języki to wszystko się zmienia poza nazwami przycisków, one wciąż są w języku polskim. (w poszczególnych językach mam potłumaczone roboczo).
Kiedy w main menu próbuję podpiąć to pod menu PL (żeby nie było domyślne?) to on mi wyrzuca błąd:
Zapisanie nie powiodło się z powodu następującego błędu: Bazowe menu dla języków nie może pozostać nieustawione.
No i zwyczajnie tego nie kumam:)
Z góry dziękuję za pomoc.

Jakby ktoś nie zrozumiał mojego pokręconego tłumaczenia to najlepiej zobrazuje sama strona: www.polsmaki.com.pl

Kaśka

Gall Anonim
15-03-2012, 22:48
Ogólnie rzecz biorąc - zostawia się jedną stronę domyślną - w sytuacji kiedy system nie znajdzie wersji witryny dla swojego języka będzie używał tego elementu
pozostałe języki są definiowane na równoległych menu i każde menu ma domyślną stronę dla swojego języka (lewa strona elementu menu u dołu w konfiguracji)
każdy element menu musi mieć również zdefiniowany język dla którego ma się wyświetlać - i to wszystko.
Pzdr

P.S. Znikam bo właśnie walczę wersją Alpha Joomfish'a - o niebo lepsze rozwiązanie - znane z Joomla 1.5.x tylko wersja dla 2.5.x jest w fazie testów.

kiciak
15-03-2012, 23:51
Ogólnie rzecz biorąc mam jedną stronę domyślną. i tak jak mówiłam menu mi się przełącza na inne języki, treść mam w innych językach jak sobie kliknę na daną flagę. Chodzi mi tylko o to że same przyciski menu (O nas, aktulaności itd) się nie zmieniają.
Jeśli klient anglik kliknie na flagę angielską, to mimo, że strona bedzie po angielsku to nie bedzie widział About Us, tylko O nas.

A na joomfisha dla 2.5 czekam z niecierpliwością:)

Gall Anonim
15-03-2012, 23:57
Zobacz - jest zrobione tak jak napisałem (usunąłem sam bo nie jest już potrzebny ten link)

Gall Anonim
16-03-2012, 00:02
a. chyba już wiem o co biega - to jest szablon z menu zaszytym w plikach :-) - tak?

__________________________________________________ _______________________
no to mamy odrobinę inne rozwiązanie
- jeżeli tak to taki myk - albo robisz duplikat templatki i templatki przypisujesz dla oddzielnych jezyków
albo robisz inny szalony numer - mianowicie
tworzysz takie menu
menu pl - to menu ma zostać podpięte do szablonu
-start - główny element domyślny witryny np.przegląd artykułów na startowej lub jeden artykuł element tylko dla polskiego
- commencer - alias elementu menu - commencer A - tylko dla francuskiego
- starten - alias elementu menu - starten A - tylko dla niemieckiego
- indul- alias elementu menu - indul A - tylko dla węgierskiego
- home - alias elementu menu - home A - tylko dla angielskiego
Każdy z pozostałych elementów menu tworzysz w tym menu i określasz dla niego język czyli np kolejny element menu to "o nas" więc:
o nas = tylko polski
de nous = tylko francuski
über uns = tylko niemiecki
rólunk = tylko węgierski
about us = tylko angielski

menu fr
-commencer A - element np.przegląd artykułów na startowej lub jeden artykuł tylko dla francuskiego i domyślna dla francuskiego

menu de
-starten A - element np.przegląd artykułów na startowej lub jeden artykuł tylko dla niemieckiego i domyślna dla niemieckiego

menu hu
-indul A - element np.przegląd artykułów na startowej lub jeden artykuł tylko dla węgierskiego i domyślna dla węgierskiego

menu gb
-home A - element np.przegląd artykułów na startowej lub jeden artykuł tylko dla angielskiego i domyślana dla angielskiego


Rozwiązanie jest trochę szalone ale działa :-)
A i jeszcze jedno tłumaczenia były robione głównie translatorem więc przepraszam za błędy bo nie jestem poliglotą.

kiciak
16-03-2012, 00:26
jesli dobrze rozumiem co to znaczy menu zaszyte w plikach to chyba tak:)

Gall Anonim
16-03-2012, 00:29
Zaszyte w plikach szablonu znaczy tyle że mechanizm górnego menu przypisuje się w szablonie a nie standardowo w module

kiciak
16-03-2012, 01:42
tak. w takim razie na pewno zaszyte:) poza tym sprawdzilam z inną templatką i działa wszystko:/ wiec spróbuję Twoją metodę bo nie chce mi sie kombinowac z szablonami. Dzięki za pomoc;)

---------- Post dodany o 01:42 ---------- Poprzedni post był o 00:39 ----------

niestety nie działa. chyba jednak skończy się na zmianie szablonu. dzięki za pomoc.