PDA

Zobacz pełną wersję : poszukiwany baner slider



szotowicz
16-03-2012, 06:35
Witam
Proszę o poradę, szukam modułu na moją stronę do wyświetlania banerów reklamowych. Wymagane jest to aby grafika była wyświetlana losowo z katalogu lub z wpisanej listy
Wcześniej testowałem moduł Simple Spotlight, ale występował z nim pewien problem - nie wyświetlał więcej niż 4 obrazków - kolejne pokazywały się jako biała plansza :( nie wiem dlaczego tak się działo - u mnie obrazków jest jak narazie 9, może być więcej. Aktualnie włączyłem autson slideshow - wyświetla wszystkie plansze ale idzie wg kolejności wgrania, po przejściu do innej zakładki strony startuje zawsze od początku, przez to obrazki z końca listy praktycznie się nie pokazują.
Czy ktoś ma może jakieś sugestie odnośnie błędu przy wyświetlaniu lub propozycji jakiegoś innego modułu

Pozdrawiam

strona z zacinającym się modułem simplespotlight http://www.szotowicz.pl/nasze-produkty/tabliczki-na-drzwi

Gall Anonim
16-03-2012, 09:30
Bo domyślnie w Simple uruchomione są cztery i zapewne nie aktywowałeś w konfiguracji modułu kolejnych - mam kilka instalacji tego modułu w różnych wersjach i nigdy nie było żadnych cudów.
Pzdr

szotowicz
16-03-2012, 17:14
Sprawdziłem to jeszcze raz, aktywowane są wszystkie załadowane obrazki, zresztą alternatywny tekst się wyświetla, brak tylko samego obrazka, może jakieś inne sugestie ??
Pzdr

Gall Anonim
16-03-2012, 18:38
Jak i gdzie je załadowałeś?
Jakie mają nazwy - proszę napisz dokładnie - uwzględniając spacje, polskie znaki, wielkość liter
Jaka jest ich wielkość wagowa? ile kb

szotowicz
17-03-2012, 06:14
Pliki załadowałem przez klienta ftp, do katalogu pluginu.
Żeby nie było żadnych problemów z nazwami pliki są nazwane 001.jpg, 002.jpg ....itd aż do 009.jpg
Jeżeli chodzi o rozmiar są to pliki jpg, rozmiar 975 x 200 pixeli, kompresja 9 wg photoshopa - wagowo mają po około 90 kilobajtów. Wcześniej miały po 115 - 120 kilo ale trochę je pomniejszyłem bo myślałem że może jest jakieś ograniczenie do wielkości, niestety nic to nie zmieniło w dalszym ciągu tylko pierwsze 4 obrazki z listy są widoczne :(
Odinstaluje jeszcze moduł i załaduje go ponownie, może to coś zmieni.

---------- Post dodany 17-03-2012 o 06:14 ---------- Poprzedni post był 16-03-2012 o 19:26 ----------

Temat częściowo zamknięty - załadowałem moduł Very Simple Image Rotator - jest ubogi w opcje ale działa i to chyba jest naważniejsze, jednak jeżeli ktoś by miał jakiś pomysł dlaczego moduł Simple Spotlight się zacina to proszę o informacje

Pozdrawiam