PDA

Zobacz pełną wersję : komponent do porządkowania pism, faksów itp



wini74
16-03-2012, 09:00
witam
poszukuje komponentu który zapanowałby nad dokumentami w firmie, są to pisma faxy które posiadają:

różne numery
tematy
nadawcy
daty
itp

chciałbym nad tym zapanować i potrzebowałbym komponentu który mi w tym pomoże

Gall Anonim
16-03-2012, 09:23
Zasadniczo to najpierw pytanie jak ty chcesz to wprowadzać do Joomla?

wini74
16-03-2012, 09:31
wprowadzanie poprzez stronke, jakiś formularz, z możliwością (wyszukiwania, administrowania itp)

Gall Anonim
16-03-2012, 09:35
No to proponuję tabele z możliwością sortowania http://www.demo2.ari-soft.com/joomla-data-tables.html może właśnie to :)

wini74
16-03-2012, 11:27
czy to jest komponent??
bo zależy mi na tym aby:
1 grupa - przeglądanie
2 grupa - wprowadzanie bez modyfikacji
3 grupa - administracja

pozdr

---------- Post dodany o 11:27 ---------- Poprzedni post był o 10:14 ----------

może jszcze raz powiem o co mi chodzi.
Mam stertę pism oznaczonych (datami, numerami, nadawcami itp) które tematycznie są poukładane w segregatorach
chciałbym aby 2 osoby odbierające (od listonosza, fax itp) dane dokumenty wprowadzały podstawowe dane a następna osoba odpowiedzialna za segregowanie dopisywała resztę (np jaka szafa jaki segregator itp) i oczywiści administrator także w doś prosty sposób mógłby poprawiać. Dość ważne jest aby było uwidocznione kto dany dokument wprowadził (osoba odpowiedzialna)
i oczywiście grupa osób zarejestrowanych mogła by wyszukiwać, przeglądać pozycje aby odnaleść dane pismo

pozdr

Gall Anonim
16-03-2012, 11:54
@win74 - no sorki kolego - dostajesz przykład a nawet nie raczysz sprawdzić co to jest i przetestować? Tym bardziej że jest wyraźnie napisane iż to akurat moduł i plugin ale wystarczy wejść na JED i przeszukać kategorię z tym modułem - tylko do tego jeszcze odrobina chęci jest potrzebna.
Tak więc podaję jeszcze link do kategorii na JED a reszta w twoich rękach: http://extensions.joomla.org/extensions/core-enhancements/data-reports

wini74
16-03-2012, 12:21
sorki, ale tabele jest to nowość dla mnie, więc proszę się nie czepiać tylko zaproponować jeżeli ktoś z Was już podbny komponent wykorzystywał

rozumiem, że ARI Data Tables to moduł za pomocą którego mogę przedstawiać zgromadzone dane ale z jakim komponentem do wpisywania danych mółbym ko połączyć

Gall Anonim
16-03-2012, 12:26
ARI Data Tables to moduł za pomocą którego mogę przedstawiać zgromadzone dane ale z jakim komponentem do wpisywania
Przepraszam ale:
a: jak dane według ciebie się tam znalazły? (teleportacja:D)
b: czemu jednak nie skorzystasz z linka który dostałeś - jest tam również komponent darmowy który prawdopodobnie spełni twoje oczekiwania jednak tak naprawdę są one znane tylko w zarysie który podałeś więc jak dla mnie jest oczywiste że należy go zainstalować i przetestować bo za moment napiszesz że ten akurat jest bee bo "pani Krysia z księgowości" jest analfabetą komputerowym i sobie nie poradzi.
Pzdr

wini74
16-03-2012, 13:39
postanowiłem skorzystać z ARI Data Tables (http://extensions.joomla.org/extensions/core-enhancements/data-reports/13006?qh=YToxNjp7aTowO3M6MzoiYXJpIjtpOjE7czo0OiInY XJpIjtpOjI7czozOiJhcnkiO2k6MztzOjU6ImFyaWVzIjtpOjQ 7czo0OiJkYXRhIjtpOjU7czo1OiJkYXRhcyI7aTo2O3M6NToiZ GF0YSciO2k6NztzOjY6InRhYmxlcyI7aTo4O3M6NToidGFibGU iO2k6OTtzOjY6InRhYmxlZCI7aToxMDtzOjc6InRhYmxlJ3MiO 2k6MTE7czo2OiJ0YWJsZSciO2k6MTI7czo4OiIndGFibGUnLCI 7aToxMztzOjg6ImFyaSBkYXRhIjtpOjE0O3M6MTU6ImFyaSBkY XRhIHRhYmxlcyI7aToxNTtzOjExOiJkYXRhIHRhYmxlcyI7fQ% 3D%3D) ale potrzebuję pomocy w jego konfiguracji, jak łączyć ten moduł z bazą danych (jaki użyć komponent do wprowadzania danych)
wybaczcie ale jestem w tym jeszcze kiepski, więc proszę o wyrozumiałość.

nikszal
16-03-2012, 14:01
potrzebuję pomocy w jego konfiguracji
Proszę bardzo, oto pomoc http://www.ari-soft.com/ARI-Data-Tables/
Moduł jest komercyjny, więc pewnie masz prawo do bezpłatnego wsparcia.

wini74
16-03-2012, 14:15
liczyłem na to że ktoś mi pomoże w wyborze komponentu którego celem byłoby wprowadzanie danych

i tak bardzo Wszystkim dziękuję za dyskusję na mój (dla niektórych bardzo błachy prolem)

pół roku temu nie wiedziałem co to jest PA