PDA

Zobacz pełną wersję : Ważne, proste pytania



a1294082
16-03-2012, 14:21
Dzięki Pefik.
Mam pytania.

1) Gdzie mogę sobie przetestować za darmo taką jedną Joomlę gdzie wszystkie jej opcje działają? To znaczy, czy istnieje promocja jakaś w sieci z darmowym serwerem na Joomlę na jakiś określony czas? Tak abym mógł sprawdzić czy wszystko działa i w razie czego dopiero potem kupić hosting?

2) Jaki polecacie polski, dobry i tani hosting? Hosting na którym Joomla działa bez zarzutów.

3) Powiedzmy że będę chciał przenieść treść starej witryny na Joomlę. Czy da się jakoś zrobić tak by wyszukiwarka nie indeksowała nowej strony w trakcie przenosin? Rozumiecie? Przeniesienie strony zajmie mi np. miesiąc czasu i duża jej część będzie niekompletne. Nie chce więc by było ją widać w wynikach wyszukiwania, bo się śmieci nagromadzą przy słowach kluczowych opisujących moją stronę. Dałoby się jakby otworzyć dostęp do strony DOPIERO po jej zakończeniu? Jak to zrobić?

Robster
16-03-2012, 23:25
1) Większość najpopularniejszych hostingów na rynku ma 7-14 dniowy okres próbny. Najwięcej ma chyba 1and1.pl (30 dni).

2) Ja siedzę na ovh.pl i nie mam na co narzekać. Dużo osób odradza home.pl (zresztą można sobie poczytać na forum, masa tematów jest o hostingach).

3) Sprawdź plik robots.txt, tam możesz ustawić jak mają się zachowywać roboty. Modyfikujesz jak tradycyjny plik HTML, Joomla! się podporządkuje. Jeśli będziesz chciał ustalić zasady indeksowania dla poszczególnych artykułów to tutaj masz opis (sekcja "Roboty") - http://wiki.joomla.pl/Metadane_artyku%C5%82u

a1294082
18-03-2012, 10:29
Dzięki za odpowiedzi.


Sprawdź plik robots.txt, tam możesz ustawić jak mają się zachowywać roboty. Modyfikujesz jak tradycyjny plik HTML, Joomla! się podporządkuje.

A wiesz jak konkretnie to mam ustawić? Co tam muszę dopisać?
I korzystając z okazji jeszcze się Ciebie o coś chcę spytać.
Sprawa wygląda tak: mam wykupioną domenę (sam adres). Bo hosting gdzieś mam.
Teraz chcę przenieść swoją stronę na ten serwer (dajmy na to na OVH bo jak się dowiedziałem są tani i dają więcej niż inni, np. więcej kont pocztowych itp). Stronę od nowa na Joomla chcę postawić. I teraz tak...
Czy mogę zrobić tak by jakoś scalić tę domenę do nowego serwisu, przenieść? Abym nie płacił w hostingu Nazwa.pl za domenę i za serwer na OVH.pl tylko wszystkie płatności dokonywał w jednym serwisie?

Bazyl
18-03-2012, 11:20
Witam,

Trzeba przenieść domenę do nowego operatora - ovh.
W pomocy obecnego rejestratora (nazwa) jest to opisane.
Mają też infolinię...

Robster
18-03-2012, 12:46
Wpisz sobie w Google "roboty, indeksowanie, html" i poczytaj. Nieco samodzielności.

tmmacht
08-10-2012, 08:56
Darmowy, testowy przez 30 dni na JoomlaFour.pl. Można przetestować najnowszą Joomlę 3.0.

mjmartino
08-10-2012, 12:42
Za darmo to jest tylko serwer na localhost :D pewny niezbyt szybki ale stabilny :P Będziesz mógł tak Joomla przetestować że łoohoo a nawet instalować różne rzeczy ; D

PeFik
08-10-2012, 15:12
Polskie darmowe hostingi mają to do siebie, że albo słabo działają i szybko znikają, albo działają i swoje reklamy tobie na stronie wciskają.
Hosting może założyć każdy, nawet licealista ... i ten co @tmmacht (http://forum.joomla.pl/member.php?28216-tmmacht) podałeś właśnie tak wygląda.

basiak
29-10-2012, 06:43
2. Dobre opinie zbierają hostingi takie jak np prohost, netmark, neteasy
3. Przenieść powinno się możliwie szybko aby nie było przerwy lub niewielka i jak jest możliwość to dobrze jest ustawić ze starego serwisu na nowy przekierowania 301 zarówno głównej strony jak i podstron do odpowiadającym im nowym podstronom. Dzięki temu przenosiny są robione z głową i efektywnie.


(... usunąłem zbyteczny odnośnik - alex51)