PDA

Zobacz pełną wersję : jak zmienić miejsce wyswietlania jednego komponentu (pozostałe by zostały tak samo)



lamcpp
16-03-2012, 23:16
Witam, wyświetlanie komponentów za pomocą:<jdoc:include type="component" />
mam ustawione w srodkowej kolumnie mojego szablonu. I tam dodają się wszystkie komponenty.
Ja potrzebuję wydzielić jeden z nich, o nazwie: CK Forms by wyświetlał się w nagłowku. Jak to zrobić?
Jak powiedzieć joomla, że komponent CK Forms ma wyswietlac sie w naglowku a nie tam gdzie inne komponenty skoro do wyswietlania wszystkich komponentow słuzy jedna i ta sama linika?

Bazyl
17-03-2012, 09:19
Witam,

Potrzebujesz modułu, którym wyświetlisz formularz w dowolnym miejscu strony.
CK Forms zdaje się ma taki moduł.

lamcpp
17-03-2012, 09:28
to mam jakąś niekompletną wersję,
a możesz powiedzieć jak nazywa się ten moduł i czy można bez problemu go pobrać i doinstalować? (nie chciałbym instalować od nowa ck forms z tego powodu, że mam tam sporo wiadomości zapisanych i zmieniony wygląd)

Bazyl
17-03-2012, 09:33
http://lmgtfy.com/?q=ck+forms

lamcpp
17-03-2012, 09:52
ok, juz moduł zainstalowany, ale teraz pojawił się inny problem:
wyświetla się zarówno formularz z modułu jak i komponentu,
natomiast gdy wyłącze publikacje komponentu to nie pojawia się nic (zrozumiałe bo moduł korzysta z komponentu?)
Wobec tego jak zrobić by pojawiał się formularz tylko z modułu, a z komponentu nie?

Bazyl
17-03-2012, 09:57
Nie masz pojęcia o działaniu J!. To jest zrozumiałe.
Moduł wyświetlasz, gdzie chcesz - jest przypisany do pozycji menu. Komponentu w miejscu wyswietlania modułu nie musi być.

lamcpp
17-03-2012, 10:02
Rozumiem, że moduł mogę wyświetlić gdzie chcę i tak też zrobiłem.
Ale jednocześnie wyświetla się formularz z komponentu, którego nie chciałbym by się pojawiał. A pojawia się dlatego ponieważ mam w kodzie: <jdoc:include type="component" /> A nie mogę tego usunąć ponieważ to wyświetla mi również inne komponenty.

Bazyl
17-03-2012, 10:07
http://pliki.joomla.pl/katalog/tag/pusty-komponent-blank-component-blankcomponent.html

nikszal
17-03-2012, 10:07
Komponent CK Forms pojawia się tylko wówczas, gdy jest zlinkowany w menu i klikniesz na ten link. Natomiast moduł do komponentu CK Forms może być przypisany do każdej innej pozycji w menu i wcale nie musi to być link do komponentu.

Utwórz menu ukryte (niewidoczne), podlinkuj w nim komponent CK Forms, a moduł do komponentu przypisz do którejś pozycji (albo do wszystkich) w Main Menu.

lamcpp
17-03-2012, 11:26
Bazyl, nikszal dzięki za pomoc. Dzięki Wam poradziłem sobie z probleme.