PDA

Zobacz pełną wersję : [Joomla 2.5.2] Problem z logowaniem



konradmz
17-03-2012, 08:01
Witam,
Mam problem z logowaniem, a mianowicie - nie zależnie od komponentu jaki zainstaluje dotyczącego logowania z pozycji frontendu zawsze mi wyskakuje (na Firefoxie, IE, Chrome) komunikat :



Nieprawidłowe przekierowanie Firefox wykrył, że serwer przekierowuje żądanie tego zasobu w sposób uniemożliwiający jego ukończenie. Problem ten może się pojawić w wyniku zablokowania lub odrzucenia ciasteczek.

W panelu administracyjnym widać, że użytkownik jest zalogowany ale niestety strona się nie wyświetla tylko komunikat jw.
Próbowałem "chyba wszystkiego" z cookies i nadal to samo.

Po wyczyszczeniu ciasteczek oczywiście użytkownik jest wylogowany i wszystko śmiga jak powinno.
Hosting: Netart
Czy miał ktoś podobny problem, a może wie jak to rozwiązać?
Liczę na Waszą pomoc :)

Pozdrawiam

Bazyl
17-03-2012, 09:12
Link do strony!
Konto do zalogowania?

konradmz
17-03-2012, 11:42
Link do strony!
Konto do zalogowania?

http://www.szkoleniaotwarte.info (http://www.szkoleniaotwarte.info/)

nie będę na razie wyłączał panelu logowania k2:
login:test
hasło:test

Bazyl
17-03-2012, 11:50
http://www.szkoleniaotwarte.info/index.php//

Masz problem z prostymi adresami. Widzisz w moim linku?

konradmz
17-03-2012, 11:52
Czyli co, zabawa z httacess ?

Bazyl
17-03-2012, 11:54
A skąd mam wiedzieć co tam pionstalowałeś.
Zwykłe ustawienia działaja na ich serwerze przwidłowo. Najpierw wyłącz proste adresy.
Przekierowanie po zalogowaniu jak masz ustawione?

Teraz w ogóle strona sie nie otwiera...

konradmz
17-03-2012, 12:00
Proste adresy już wyłączone.
Przekierowanie ustawione jest na stronę główną w parametrach modułu logowania k2.
Nie ma dużo po instalowane bo strona jest w trakcie prac.

U mnie działa.

nikszal
17-03-2012, 18:45
Temat prawidłowego włączania prostych adresów był wałkowany wiele razy.
Dla przypomnienia:
- włączyć w konfiguracji globalnej proste adresy
- zmienić nazwę pliku htaccess.txt na .htaccess
- w pliku konfiguracyjnym pomiędzy apostrofy w public $live_site wpisać pełny adres strony: public $live_site='http://mojastrona.pl/'

Strona nie jest wielojęzyczna, więc po co masz włączony systemowy dodatek "Filtr języków'? Dodatek 'Kod języka' też masz włączony?

Informacje z dodatków

Zapewnia możliwość zmiany kodu języka w generowanym dokumencie HTML do poprawy obsługi prostych adresów (SEO).
Pole pojawi się wówczas, gdy dodatek zostanie włączony i zapisany.
Więcej informacji na stronie W3.org

Dodatek filtruje wyświetlanie treści w zależności od języka.
Dodatek ma być włączony tylko wtedy, gdy opublikowany jest moduł Przełącznik języka

konradmz
17-03-2012, 20:43
@Nikszal, wszystko zrobiłem tak jak napisałeś... i DZIAŁA! Wielkie dzięki.
@Bazyl, dziękuję za poświęcony czas.
Panowie życzę udanego weekendu i pozdrawiam.
Widzieliście stronkę, będę wdzięczny za ewentualne sugestie i konstruktywną krytykę :)

Temat do zamknięcia.

mimoza72
09-12-2013, 16:49
nikszal (http://forum.joomla.pl/member.php?2532-nikszal) wielki dzięki - też skorzystałam z Twej rady i zadziałało. (musiałam też wyłączyć ten "System - Filtr języków (http://www.largo.gniezno.pl/administrator/index.php?option=com_plugins&task=plugin.edit&extension_id=422)" - a o tym nie pomyślałabym :D )

Kuma
10-03-2014, 01:13
odkopię trochę temat.
Siędzę nad stroną cały weekend - wszystko fajnie działało i nagle przestało...
mam ten sam problem... z ciasteczkami.

wersja joomli 2.5.19

htaccess.txt zmieniłem na .htaccess
config zmieniłem
proste adresy włączone (nawet jak są wyłączone - też nie działa)
public $live_site='http://mojastrona.pl/' - wpisany
filtr języka wyłączony

do panelu admina zalogować się mogę - a po wpisaniu adresu strony - komunikat o ciasteczkach...
szlaq mnie już trafia bo z joomlą działam już kilka dobrych lat i nigdy problemów nie miałem (może trochę na początku)

Bardzo proszę o pomoc bo stronę już chcę powiesić w googlach a nie działa

Jdwind
10-03-2014, 07:57
Ale masz ją lokalnie czy na serwerze w sieci? Jak lokalnie, to htaccess Ci nie zadziała raczej.

mac
10-03-2014, 10:09
Ale masz ją lokalnie czy na serwerze w sieci? Jak lokalnie, to htaccess Ci nie zadziała raczej.Ale od kiedy na lokalu czyli np Jampie nie mozna uruchomic .htaccess, przeciez to normalny serwer apacha z php i mysql - mod rewrite i reszta normalnie dzialaja...

Kuma
10-03-2014, 10:48
mam ją na serwerze w sieci.
O 14.30 wrzuciłem aktualizację softu na 2.5.19 - i wszystko działało. Faktem jest, że byłem cały czas na stronie.
Strona jest/była wyłączona dla odwiedzających - info, że jest w trakcie przebudowy.
Poszedłem coś zjeść i sesja wygasła i od tamtej pory nie mogę otworzyć strony.
Przekopałem cały internet i nie znalazłem rozwiązania... :(, a wszystkie rozwiązania z tego postu nie działają.

W Was jedyna nadzieja :) - z góry dziękuję

mac
10-03-2014, 10:57
A dziala na joomlowych szablonach?

Kuma
10-03-2014, 11:05
jeśli chodzi o grafikę, moduły - to tak - wszystko joomlowe
poza tym nie wydaje mi się, że wpisaniem lub wyłączeniem jakiegoś arytkułu spowodowałem ten problem.
A w plikach na serwerze nic nie mieszałem

Kuma
10-03-2014, 15:33
nikt nie wie co mogę jeszcze zrobić? :(

mac
10-03-2014, 17:09
Podaj adres, bo w tej chwili to zgadywanka, lub chociaz wlacz pokazywanie bledow

Pisze z komórki, powoolii...

Kuma
10-03-2014, 18:55
topthree.pl

wyświetlanie błędów mam włączone... ale problem polega na tym, że żadne błędy się nie wyświetlają :(

zastanawiam się czy jest możliwość przywrócenia poprzedniej wersji... Być może po update coś się popierdzieliło...
Czy jest gdzieś wyjaśnione jak przywrócić poprzednią wersję?

Kuma
10-03-2014, 19:41
tak kombinuje i kombinuje.... włączyłem niezastąpione jabłuszko... i safari wyświetla mi komunikat, że nie otworzy strony bo jest zbyt wiele przekierowań. Wychodzi na to, że jedna index przekierowuje na inną stronę, a ta strona przekierowuje do strony oryginalnej...
Przyznam się szczerze, że jeszcze takiej akcji nie przerabiałem... i albo ja jestem zdolny :) albo coś namieszał ten update

mac
10-03-2014, 20:38
Jeżeli masz kopie strony to spróbuj nadpisać pliki czysta instalacja joomli, najlepiej lokalnie
chociaz wszystko jednak wskazuje na htaccess i jakis blad w nim, a możesz wgrać oryginalny plik z joomli

Kuma
10-03-2014, 22:26
No wychodzi na to, że jednak nie...
wyłączałem po kolei wszystkie przekierowania w htaccesie i nic to nie daje... tak jakby htaccess nie działał

cały czas jest gdzieś pętla, która odwołuje się do index.php
czyli index.php przekierowuje na index.php i tak w kółko - i non stop jest komunikat o ciasteczkach
edytując index... nigdzie nie ma przekierowania?!

zanim znajdę który skrypt powoduje taką pętlę to chyba szybciej mi będzie zrobić czystą instalkę i zrobić wszystko od nowa. Poza tym sprawdzę na czystej instalce czy uaktualnienie do 2.5.19 nie spowodowało takiego problemu

Jola
10-03-2014, 23:13
Przełącz na inny szablon

Jdwind
10-03-2014, 23:45
Ale od kiedy na lokalu czyli np Jampie nie mozna uruchomic .htaccess, przeciez to normalny serwer apacha z php i mysql - mod rewrite i reszta normalnie dzialaja...
No fakt, z mailem mi się pop... myliło :)

Kuma
10-03-2014, 23:56
niestety nic to nie daje :(

korel
08-06-2014, 17:46
Dzień dobry,
ja mam problem z logowaniem.
Probowałem RatujAdmina2, zmianę hasła przez phpAdmin... Nic...
Cały czas taki tekst.



JUser: :_load: Unable to load user with ID: 845
JUser: :_load: Unable to load user with ID: 845
JUser: :_load: Unable to load user with ID: 845
You do not have access to the administrator section of this site.


Ktoś kojarzy o co chodzi?
7647