PDA

Zobacz pełną wersję : Community builder a forum phpbb



grzybiarz
17-03-2012, 14:32
Witam. Na swojej stronie mam najnowsze CB oraz forum phpBB. Jako że po rejestracji na forum, nie działa pomost między joomlą, chciałbym po prostu zmienić lekko rejestrację forum, by przekierowała na rejestrację CB. Napisałem na forum phpBB: tutaj (http://phpbb3.pl/viewtopic.php?f=42&t=17015&p=85975#p85975)
Gość wkleił kod jaki mam zmienic, tylko nie na standardową rejestrację Joomli, nie CB.
Jaki jest zatem kod na rejestracje w Community Builderze? Jak to prawidłowo zmienic?

grzybiarz
18-03-2012, 18:58
Ech potrzebuje to wykonać: "zmiany w pliku includes/functions.php, tak aby za proces rejestracji odpowiadała wtyczka CB, dobrze byłoby też wyłączyć możliwość oglądania profilu phpBB3, wszystkie linki wskazujące na ten profil przekierować na profil CB."
Podany mi został kod, ale na standardową rejestrację joomlową, a ja używam Cb, więc jaki to kod mam wkleić?

grzybiarz
20-03-2012, 14:59
To co znalazłeś, nie dotyczy twojego problemu, lecz przypadku gdy CB nie zintegruje się z Joomlą. Dla czystej Joomli (bez CB) powinno wyglądać to tak:
Otwórz plik includes/functions.php (phpBB3)
znajdź kod:
'U_SEND_PASSWORD' => ($config['email_enable']) ? append_sid("{$phpbb_root_path}ucp.$phpEx", 'mode=sendpassword') : '',
'U_RESEND_ACTIVATION' => ($config['require_activation'] != USER_ACTIVATION_NONE && $config['email_enable']) ? append_sid("{$phpbb_root_path}ucp.$phpEx", 'mode=resend_act') : '',
zmień go na:
'U_SEND_PASSWORD' => ($config['email_enable']) ? '/index.php?option=com_user&view=reset' : '',
'U_RESEND_ACTIVATION' => ($config['require_activation'] != USER_ACTIVATION_NONE && $config['email_enable']) ? '/index.php?option=com_user&view=reset' : '',
znajdź kod:
'U_REGISTER' => append_sid("{$phpbb_root_path}ucp.$phpEx", 'mode=register'),
zmień go na:
'U_REGISTER' => '/index.php?option=com_user&task=register',

oczywiście wywołania
'/index.php?option=com_user&view=reset' : '' i
'/index.php?option=com_user&task=register', musisz zamienić na odpowiednie dla CB

Odświeżam. To jak ten kod zmienic by byl zgodny z community builderem? Ostatnio co tu pisuję to nie uzyskuję odpowiedzi :(

zwiastun
20-03-2012, 16:37
Ostatnio co tu pisuję to nie uzyskuję odpowiedzi
Przykre, ale przecież nikt Ci nie gwarantował, że na każde pytanie otrzymasz odpowiedź. Czekaj albo pozostaje Ci dział zleceń.