PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy !



db77
20-12-2006, 16:47
Jestem nowym użytkownikiem Joomla. Prosze o wyrozumialosc. Po instalacji Joomli stworzylem w głównym menu nowy dział "foto". Jak na niego klikam to otwiera sie nowa strona ale co mam zrobić aby na niej móc wpisać jakieś informacje lub edytowac na niej zdjecia. Innymi slowy stworzylem nowy dzial w glownym menu ale niewiem jak cos mam tam wpisac .... z gory dziekuje za info

sogo
20-12-2006, 17:26
http://www.joomla.pl/pomoc/ , by pomoc czyjaś była dla Ciebie zrozumiała musisz poznać przynajmniej podstawy.:)
pozdr.

db77
20-12-2006, 20:34
http://www.joomla.pl/pomoc/ , by pomoc czyjaś była dla Ciebie zrozumiała musisz poznać przynajmniej podstawy.:)
pozdr.

Bylem na tej stronie ale jakos nie moge znalezc odpowiedzi wiec bardzo prosze TUTAJ o pomoc.

sogo
20-12-2006, 20:47
co chcesz zrobić? jakąś galerię foto albo co?czy już wiesz co to jest komponent a czym jest moduł? Co to jest artykuł?
pozdr.

db77
20-12-2006, 22:00
Wiem co to jest komponent, moduł i inne tego typu rzeczy. Powiem o co chodzi. W głównym menu dodałem pozycję "foto". Jak klikam na nią otwiera się strona z informacją "Aktualnie nie ma w archiwum tej kategorii żadnych artykułów. Zapraszamy w przyszłości." Zamiast tego tekstu chciałbym tam pisać swoje teksty tylko nie mam pojęcia jak to mam zrobić. Co z tego że zrobiłem dział jak nie umiem nic w nim napisać .... Poza tym zrobilem galerie uzywajac RSGallery i tez chcialbym ja umiescic w tymże dziale "foto" ale również nie mam pojęcia jak. Siedzę nad tym drugi dzień i nic ... Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

sogo
20-12-2006, 22:20
w panelu admina masz zakładkę artykuły, najpierw na podstawie linka który podałem wcześniej, zapoznaj się co to sekcje kategorie artykułów i artykuły statyczne. Jak już zapoznasz się z tym dokonaj stosownego wyboru artykułu klikając na przycisk 'nowy' , daj mu tytuł i treść. Po prawej stronie na zakończenie edycji możesz z zakładki po prawej stronie wybrać wśród opcji wybrać zakładkę łącze, daj nazwę, wybierz które menu, kliknij zapisz, w ten sposób stworzysz pozycję w menu. Potem naprawdę poczytaj pomoc, inaczej bedziesz się pytał o każde głupstwo dając tym samym swojego lenistwa:p . (ale Cię gonię do nauki !)
Dla galerii możesz stworzyć pozycję w menu, w pomocy pisze też jak to zrobić.
pozdr.

db77
21-12-2006, 01:41
Już wiem jak to zrobić. Znaczy generalnie sprawa sprowadza się do tego aby tworząc dział np w głównym menu okręslić co to ma być ( komponent, blog-artykuły z sekcji itd ). A potem artykuly, tam nowy i jazda. Dziękuje bardzo za podpowiedź. Jakby co zaglądaj tutaj bo pewno jutro lub pojutrze znowu czegoś nie będę wiedział. Raz jeszcze wielkie dzięki :)