PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 2.5 lub niższa jak zrobić blog ?



przemek2300
18-03-2012, 11:45
Witam
Ktoś mi poradzi jak zrobić bloga na joomli? Szukam od kilku dni. Przetestowałem kilka komponentów w tym K2 i niestety nic z tego. K2 byłby do tego ok tylko że źle wyświetla listy wpisów. Tzn ikony wpisów są w złych miejscach bo po prawej oraz kategorie są źle wyświetlane (Są gigantyczne i z ogromnymi ikonami oraz zamiast listy kategorii jest kategoria potem wpisy z niej i znowu kategoria co wygląda okropnie. A chciałbym aby było normalnie jak na wp) poza tym w widoku szczegółowym wpisu ikona włazi na środek zamiast być po lewej. Próbowałem edytować pliki szablonu ale jest zbyt namotane tzn jedna wartość i zamiast niej odnośnik do innego pliku w innym kliku do kolejnego itd tak że zrozumieć tego nie udało mi się ani w plikach php ani css. Ale nie skupiajmy się tylko na K2. Może są inne sposoby na porządny blog na joomli na wzór tego z wp ?

Bazyl
18-03-2012, 12:05
Hej,

I Joomla! sam, i z K2 nadaje się świetnie.
Skoro nie umiesz formatować wygladu strony, znajdź szablon, który Cię zadowoli lub zleć komuś dostosowanie.

tomeekm
18-03-2012, 12:07
Witam!
Popatrz tutaj i testuj, niektóre rozszerzenia są komercyjne -> http://extensions.joomla.org/extensions/authoring-a-content/blog

przemek2300
18-03-2012, 13:00
I Joomla! sam
No tak ale może jakieś nawet krótkie info jak to zrobić i z jakimi dodatkami ? Bo już próbowałem na 2.5 i cienko to wygląda klik (http://j25.k24.laohost.net/index.php/33996)
(Brak fotki tzn ikony wpisu mimo że jest włączona we wszystkich możliwych miejscach. Nazwa autora nie jest linkiem do profilu mimo że ustawiłem żeby była. No i widok kategorii nie taki jak powinien być bo lista kategorii powinna być nad wpisami.



K2 nadaje się świetnie.
Skoro nie umiesz formatować wyglądu strony, znajdź szablon, który Cię zadowoli lub zleć komuś dostosowanie.
W tym problem że nie mam instrukcji co i w jakim pliku siedzi bo gdyby była dawno bym to sobie przerobił. Dlatego właśnie pytam bo sam już 4 dni się męczę z tym wszystkim. To chyba oczywiste że nie pytałbym gdybym nie wyczerpał innych możliwości ?

Do tomeekm
No to chyba jest oczywiste że już tam sprawdzałem i testowałem sporo ? Inaczej bym nie pytał was.

zwiastun
18-03-2012, 13:04
w wydaniu 2.5.4 najprawdopodobniej będą 3 rodzaje przykładowych danych: blog, broszura (prospekt) i ogólne (jak dotychczas) - za parę dni.

Bazyl
18-03-2012, 13:08
No to chyba jest oczywiste że już tam sprawdzałem i testowałem sporo ?

Nic nie jest oczywiste, dopóki nie napiszesz.

a_m
18-03-2012, 13:12
ja tak na marginesie tylko - @przemek2300 a co dokładnie masz na myśli pisząc
porządny blog na joomli na wzór tego z wp ?

przemek2300
18-03-2012, 13:23
ja tak na marginesie tylko - @przemek2300 a co dokładnie masz na myśli pisząc

1 kategorie jak w wp tzn widoczne od razu i jak klikniesz to wpisy z danej kat
2 Wpisy z komentarzami oraz ikonami tzn obrazkami/ilustracjami po lewej
3 Widoczny autor wpisu a jego nazwa ma być linkiem do profilu
4 Str główna ma pokazywać wpisy jak w wp tylko że z obrazkami po lewej i wstępem wpisu (Cały wpis pod "czytaj więcej") oraz muszą być widoczne kategorie np w menu po lewej lub prawej. To chyba wszystko


w wydaniu 2.5.4 najprawdopodobniej będą 3 rodzaje przykładowych danych: blog, broszura (prospekt) i ogólne (jak dotychczas) - za parę dni.

Wiesz to na 100% ? Ile to jest parę dni ? :) Tydzień ? Dwa ? Te dane można załadować podczas instalacji nowej joomli tylko ?

Bazyl
18-03-2012, 13:40
Cokolwiek nie wyjdzie za kilka dni i tak może napiszesz, że ikonki za duże i nie po tej stronie...
K2 ma wszystko, czego potrzebujesz.

zwiastun
18-03-2012, 14:08
Wiesz to na 100% ? Ile to jest parę dni ?
Ja piszę, że najprawdopodobniej, ty mnie pytasz, czy wiem to na 100%. Tak, wiem na 100%, że najprawdopodobniej będzie. Zadowolony?
Piszę że za kilka dni, a Ty mnie pytasz, ile to jest kilka. Kilka to np. 5, 7, 9, a że i do tego odnosi się "najprawdopodobniej", to z 5,7,9 zrobić się może równie dobrze 10 albo 12.
Wydanie 2.5.4 będzie miało miejsce w najbliższym czasie, zapowiedziane zostało miesiąc temu.

+ to, co napisał @bazyl

przemek2300
18-03-2012, 14:23
Cokolwiek nie wyjdzie za kilka dni i tak może napiszesz, że ikonki za duże i nie po tej stronie...
K2 ma wszystko, czego potrzebujesz.

Też mi K2 się podoba ale może jakaś pl instrukcja jak zmienić wygląd lub położenie ikon i kategorii w szablonie ? Albo chociaż w jakich plikach to siedzi ?
Albo jak to zrobić ten blog w samej joomli ?

Pytam i pytam ale nic konkretnego z was wyciągnąć nie mogę :)

Zwiastum
Pytając czy wiesz na pewno mam na myśli czy to potwierdzone info bo prawdopodobne to może być cokolwiek :)

a_m
18-03-2012, 14:42
oczekujesz instrukcji konfiguracji i stylizacji komponentów, która wykracza poza forumową pomoc, więc nie licz na to ze ktoś nadrukuje kilkadziesiąt wierszy konkretów; gdybyś zapytał konkretnie np. jak w moim szablonie uzyskać wygląd daty, jak przyjęło się na "blogopodobnych" stronach czy zadał podobne pytanie, mógłbyś rzeczywiście liczyć na konkret; ale liczyć, bo nikt tutaj nie ma obowiązku niesienia pomocy potrzebującym

przemek2300
18-03-2012, 14:53
oczekujesz instrukcji konfiguracji i stylizacji komponentów, która wykracza poza forumową pomoc, więc nie licz na to ze ktoś nadrukuje kilkadziesiąt wierszy konkretów; gdybyś zapytał konkretnie np. jak w moim szablonie uzyskać wygląd daty, jak przyjęło się na "blogopodobnych" stronach czy zadał podobne pytanie, mógłbyś rzeczywiście liczyć na konkret; ale liczyć, bo nikt tutaj nie ma obowiązku niesienia pomocy potrzebującym

Myślałem że pytam o konkrety ? Nie oczekuję szczegółowych opisów tylko choćby krótkiego info. Np dlaczego ikon nie widać. Czy też w jakim pliku K2 mogę zmienić położenie ikon. No ale ok. Nie to nie.
Pozdr.

a_m
18-03-2012, 15:02
pliki masz w components/com_k2/templates/default ale możesz utworzyć własne, dowolnie zmodyfikowane i nadpisywać w swoim szablonie tworząc w głównym jego katalogu folder html/com_k2/templates/default, nazwę katalogu default możesz zmienić na swoją np. blog, potem możesz też wskazać w konfiguracji kategorii, że ma korzystać z tego katalogu szablonu;

plik k2.css jest tutaj - components/com_k2/css; możesz go wyłączyć w konfiguracji komponentu i nadpisać wrzucając do katalogu css szablonu i dowolnie modyfikować, ale zaraz zapytasz jak w twoim szablonie dodać plik css;

co do wielkości miniatur, zdjęć itp wszystko masz w parametrach komponentu, a jak jakąś kategorię inaczej, to w ustawieniach tej kategorii

przemek2300
18-03-2012, 16:07
pliki masz w components/com_k2/templates/default ale możesz utworzyć własne, dowolnie zmodyfikowane i nadpisywać w swoim szablonie tworząc w głównym jego katalogu folder html/com_k2/templates/default, nazwę katalogu default możesz zmienić na swoją np. blog, potem możesz też wskazać w konfiguracji kategorii, że ma korzystać z tego katalogu szablonu;

Ok dzięki. To rozumiem :)


plik k2.css jest tutaj - components/com_k2/css; możesz go wyłączyć w konfiguracji komponentu i nadpisać wrzucając do katalogu css szablonu i dowolnie modyfikować, ale zaraz zapytasz jak w twoim szablonie dodać plik css;
Nie zapytam jak go dodać ale zapytam czy masz na myśli wrzucenie pliku css do katalogu szablonu K2 czy szablonu joomli :)



co do wielkości miniatur, zdjęć itp wszystko masz w parametrach komponentu, a jak jakąś kategorię inaczej, to w ustawieniach tej kategorii

No niestety nie. Nie da się ustawić np wielkości ikon kategori ani czy będą po lewej prawej czy na środku. Są tylko podstawowe opcje dlatego chciałem edytować pliki :)

a_m
18-03-2012, 17:28
napisałem, że szablonu;

skoro wiesz lepiej, to poco pytasz, bo wyobraź sobie, że jest jak byk - rozmiar ilustracji kategorii a opisując sobie w css np. div.itemListCategory img można sobie obraz ustawić jak się tylko chce

maleldil
02-06-2013, 16:10
Jak ktoś lubi gotowe rozwiązania i jeszcze jest chętny zapłacić za to, to polecam ebooka o konfiguracji bloga na Joomla 2.5:
//za taką pomoc - dziękujemy; reklamę Kolego, należy najpierw uzgodnić i opłacić - zwiastun//