PDA

Zobacz pełną wersję : Wyślij artykuł - ogarniczenie opcji



Kikert
18-03-2012, 17:57
Witam,
udostępniłem pewnej grupie użytkowników komponent "Wyślij artykuł" - ma on jednak za dużo opcji. Niektóre udało mi się wyłączyć, ale dalej nie jestem usatysfakcjonowany. Teraz wygląda to tak:

http://iv.pl/images/13180123775411704778.png

Chciałbym usunąć całe fieldsety "Język", "Metadane" i "Publikacja" oraz pole "Alias" - byłby generowany automatycznie. Czy komponent zezwala na takie modyfikacje? Nigdzie nie mogę znaleźć opcji wyłączenia tego.

thecrane
28-03-2012, 17:04
Dołączam się do prośby kolegi. Jeśli ktoś zna jakiś dodatek, który pozwala zarejestrowanym użytkownikom dodać artykuł, a mnie zmodyfikować ilość i rodzaj pól do wypełnienia w formularzu, to pewnie z pół Polski by razem z nami takiemu człowiekowi dziękowało ;)
Próbuję umożliwić użytkownikom strony publikację artykułów w formie obraz +zajawka +opis zdjęcia + otagowanie tego artykułu/dodanie do kategorii - nic więcej. Artykuły miałyby być zatwierdzane przez admina (mnie) i udostępniane do publikacji.
Albo jestem już kompletnym debilem, albo mi się już pomysły skończyły i jedyna opcją jest kupienie komponentu - poradźcie coś. Dzięki ;)

Kikert
28-03-2012, 17:08
Po prostu zmodyfikowałem sobie widok i schowałem dolne fieldsety, na moje potrzeby to wystarcza. Ale jeśli chciałbyś zmieniać ilość pól, to można to zrobić w bardzo ograniczonym stopniu, i lepiej kupić komponent albo samemu rozszerzać ten.

zwiastun
28-03-2012, 17:12
to pewnie z pół Polski by razem z nami takiemu człowiekowi dziękowało ;)
1. Idę o zakład z szansą 85-95% na wygraną, że temu, co już odpowiedział na to pytanie na forum, nikt nie podziękował.
2. W tym formularzu nie ma ani jednej niepotrzebnej opcji. Nikt autorów nie zmusza do wypełniania wszystkich pól.
3. Usunięcie "niepotrzebnych" opcji z formularza na pewno nie jest dla osób z trudnościami w ocenie swojego poziomu inteligencji.
4. Przeciętnie rozgarnięty osobnik może sobie poszukać na wiki materiału o nadpisywaniu szablonem i zrobić z tym formularzem, co mu się żywnie podoba.
http://wiki.joomla.pl/index.php/Zrozumie%C4%87_koncepcj%C4%99_nadpisywania_szablon em

thecrane
28-03-2012, 17:26
Dzięki za odpowiedź

2. W tym formularzu nie ma ani jednej niepotrzebnej opcji. Nikt autorów nie zmusza do wypełniania wszystkich pól.
Oczywiście, że nie ma, ale po co ludzi straszyć całym stadem pól i przycisków? :)

zwiastun
28-03-2012, 17:57
Daruj, ale ludzie to nie idioci. A jeśli ktoś uważa, ze ma do czynienia z półgłówkami, to niech się raczej za prowadzenie witryny nie zabiera.

thecrane
29-03-2012, 10:37
Daruj, ale ludzie to nie idioci. A jeśli ktoś uważa, ze ma do czynienia z półgłówkami, to niech się raczej za prowadzenie witryny nie zabiera.
Ok, zgadzam się. Jednak faktem jest, że usability witryny leży i kwiczy w przypadku tak rozbudowanych formularzy - ale to już temat na inny wątek ;)

zwiastun
29-03-2012, 11:51
Doczytałeś, wiesz, co zrobić, czy potrzebne jeszcze jakieś informacje?