PDA

Zobacz pełną wersję : Przeniesienie użytkowników z bazy



k94
18-03-2012, 20:21
Witam ;)

chce przenieść samych użytkowników do innej bazy danych, bez żadnych innych danych. Jak to zrobić?

alex51
19-03-2012, 07:57
Z bazy źródłowej należy wyeksportować tabele zawierające dane użytkowników i zaimportować te tabele do bazy docelowej. Jeśli nie używa się dodatkowych komponentów do obsługi użytkowników, to dane o nich znajdują się w tabelach ..._usergroups, ..._users, ..._user_notes, ..._user_profiles i ..._user_usergroup_map, najważniejsze są jednak tabele ..._users i ..._user_usergroup_map.

zbig1972
15-07-2012, 22:22
Mam w J 1.5 tylko ..._users. I żadnej innej wymienionej . Po imporcie tabeli ....._users do J 2.5 widzę wszystkich userów na zapleczu, ale o logowaniu w witrynie nie ma mowy. Po prostu nie wchodzi. Mam tylko czerwoniutki komunikat "Nie masz praw dostępu do zastrzeżonej części tej witryny.
Wiecie czemu?

zwiastun
15-07-2012, 22:41
Mam w J 1.5 tylko ..._users.
A co się stało z resztą?
W Joomla 2.5 trzy tabele są powiązane:
_usergroups
_users
_user_usergroup_map
Cytowany komunikat wskazuje na brak tabeli _user_usergroup_map albo brak danych w tej tabeli

zbig1972
15-07-2012, 23:28
Muszę powiedzieć, ze temat mnie zaciekawił. Sprawdziłem bazę sql i znalazłem rekordy bazy które mają następujace oznaczenie:
jos_core_acl_aro_groups
jos_core_acl_aro_map
jos_core_acl_groups_aro_map

Zawierają one prawdopodobnie te same dane co ..._usergroups, ..._users, ..._user_notes, ..._user_profiles i ..._user_usergroup_map
Ciekawym dlaczego u mnie tak jest i dlaczego nie da się w tej postaci zaimportować bazy userów do J 2.5

zwiastun
15-07-2012, 23:32
Da się, tylko widocznie popełniłeś jakieś błędy przy migracji