PDA

Zobacz pełną wersję : Z 2.5.2 do 2.5.3 przez 1.7



wezykowski
19-03-2012, 11:48
Ot taka ciekawostka! Instalując aktualizację z wersji 2.5.2 do 2.5.3 otrzymujemy komunikat, że System Zarządzania Treścią Joomla jest w wersji 1.7. Dla niedowierzających załączam zrzut ekranu.

zwiastun
19-03-2012, 12:33
Tylko ciekawostka.
Na serwerze mogą pozostać starsze pliki językowe. Jeśli tak się dzieje, trzeba je czasem nadpisać przez FTP. Instalator, co zrozumiałe, nie zawsze rozwiązuje wszystkie problemy. Jeśli coś jest nie tak, należy wykorzystać pozostałe dwie metody aktualizacji.

ramiro
19-03-2012, 15:25
Nie wiem jak Wy ale ja jakoś zawsze wolę aktualizacje typowe joomla! wykonywać poprzez FTP i nigdy nie spotkałem się z większymi błędami. @wezykowskii (http://forum.joomla.pl/member.php?1374-wezykowski) Ty też możesz spróbować :)

zwiastun
19-03-2012, 15:28
@ramiro: aktualizacja "jednym kliknięciem", wymagająca także dodatkowo aktualizacji pakietu językowego (którą też będzie można dokonać jednym kliknięciem) jest bardzo wygodna. I warto z niej korzystać, by ułatwić sobie życie. Po to mamy udoskonalenia. :)

ramiro
19-03-2012, 15:37
@zwiastunku ja na prawdę rozumiem, udogodnienia są dla ludzi bardzo potrzebne. Tylko no wiesz to już jest takie przyzwyczajenie po części. Jak administruje kilkoma witrynami, nie które są na j.1.5, a inne na J.2.5 (w zależności od daty utworzeni), to gdy włączam klienta ftp, szczerze nie robi mi to większej różnicy użyć jednego więcej skrótu klawiaturowego i przeciągnąć plik :) Z resztą przez ftp szybciej się zbiera ;)

tomeekm
19-03-2012, 18:32
Witam!
To nie tylko ciekawostka, w pliku pl-PL.files_joomla.sys.ini (site) jest właśnie takie tłumaczenie: "Joomla! 1.7 - System Zarządzania Treścią" (z małą literówką :)). Paczka językowa dla J! 2.5 pobrana przed chwilą z serwera i sprawdzona.

zwiastun
19-03-2012, 19:51
Dzięki @tomeekm za sceptycyzm.
Dwa lub trzy dni temu ktoś zgłaszał mi problem na skype. W rozmowie zaproponowałem nadpisanie plików językowych. I uzyskałem odpowiedź, że pomogło, co utwierdziło mnie w przekonaniu, że w plikach jest wszystko OK.
Podmieniam paczkę :). Jeszcze raz dzięki.
@wezykowski (i inni): przepraszam za wprowadzenie w błąd.

wezykowski
21-03-2012, 10:12
Jeszcze wracając do tematu, to znalazłem kolejne ciekawostki ...
W pliku pl-PL.tpl_beez_20.ini jest wpis TPL_BEEZ2_XML_DESCRIPTION="Szablon Joomla! 1.7 - uwzględnia standardy dostępności"
a
w pliku pl-PL.tpl_beez_20.sys.ini wpis TPL_BEEZ2_XML_DESCRIPTION="Szablon Joomla! 1.7 - uwzględnia standardy dostępności"