PDA

Zobacz pełną wersję : Kanał RSS



aragz
19-03-2012, 17:55
Czy nowa wersja Joomla 2.5.1 posiada jakiś wbudowany moduł RSS który można użyć? Jeśli tak to gdzie go znaleźć, jeśli nie to jaki moduł można zainstalować i będzie działał na tej wersji?

ramiro
19-03-2012, 18:16
Gwoli wytłumaczenia najnowsza jest wersja Joomla! 2.5.3. Co do RSS może tutaj (http://extensions.joomla.org/search?q=rss) znajdziesz coś co Cię interesuje.

W Joomla! znajduje się również opcja "doniesienia". Moduły - Utwórz - Doniesienia.
5196

aragz
19-03-2012, 18:29
Gwoli wytłumaczenia najnowsza jest wersja Joomla! 2.5.3. Co do RSS może tutaj (http://extensions.joomla.org/search?q=rss) znajdziesz coś co Cię interesuje.

W Joomla! znajduje się również opcja "doniesienia". Moduły - Utwórz - Doniesienia.


Zapomniałem jednak wspomnieć o ważnej rzeczy - zależy mi na udostępnianiu treści poprzez kanał RSS z mojej witryny, a nie umieszczenia czytnika. Czy zrobie to za pomocą w/w modułu?

zwiastun
19-03-2012, 20:04
Joomla! posiada takie narzędzie od 1 wydania 1 wersji. I w żadnym go nie brakowało. W Joomla 1.5 został udoskonalony - udostępnia informacje z każdej strony typu przegląd/lista. Nazywa się moduł Kolporter (Syndicate). W wielu miejscach (nie wiem, czy nie liczonych na dziesiątki) zaplecza pojawia się w opcjach konfiguracyjnych pytanie o włączenie/wyłączenie.

aragz
20-03-2012, 07:40
Joomla! posiada takie narzędzie od 1 wydania 1 wersji. I w żadnym go nie brakowało. W Joomla 1.5 został udoskonalony - udostępnia informacje z każdej strony typu przegląd/lista. Nazywa się moduł Kolporter (Syndicate). W wielu miejscach (nie wiem, czy nie liczonych na dziesiątki) zaplecza pojawia się w opcjach konfiguracyjnych pytanie o włączenie/wyłączenie.

Czytałem o nim, szukałem go w modułach,dodatkach (Joomla 2.5.1) i niestety nigdzie nie znalazłem Kolportera. Mam tylko w konf. globalnej zapytanie o ilość wyświetleń wiadomości w kanale RSS ale nigdzie nie mogę znaleźć jego konfiguracji

ramiro
20-03-2012, 11:57
Czytałem o nim, szukałem go w modułach,dodatkach (Joomla 2.5.1) i niestety nigdzie nie znalazłem Kolportera. Mam tylko w konf. globalnej zapytanie o ilość wyświetleń wiadomości w kanale RSS ale nigdzie nie mogę znaleźć jego konfiguracji
Otwórz z wcześniejszego mojego postu, który napisałem dołączony obrazek i przyjrzyj się co jest napisane poniżej opcji Doniesienia, druga za nią :)

aragz
20-03-2012, 12:16
Otwórz z wcześniejszego mojego postu, który napisałem dołączony obrazek i przyjrzyj się co jest napisane poniżej opcji Doniesienia, druga za nią :)

Dzięki.. tylko teraz nie za bardzo wiem co dalej mam zrobić. Mam już w modułach Kolporter jednak w ustawieniach nic konkretnego nie znalazłem tzn. zadnych ustawien z jakich działów ma on pobierac nagłówki, link dostepu do kanału itp..

zwiastun
20-03-2012, 12:58
http://wiki.joomla.pl/index.php/Pomoc16:Rozszerzenia_Modu%C5%82y_Kolporter#Umieszc zanie_modu.C5.82u_na_stronie

aragz
21-03-2012, 12:14
Ustal, na których stronach witryny wyświetlać moduł, przypisując go do wybranych lub wszystkich pozycji menu

tak wszystko się zgadza tylko że u mnie w porównaniu do tego jest dosyć pusto i nigdzie nie mam niczego takiego

5211

---------- Post dodany o 12:14 ---------- Poprzedni post był o 09:14 ----------

Poza tym znalazłem u sibie coś takiego jak Atom 1.0 - http://www.furious.pl/index.php?format=feed&type=atom
który wyświetla coś tam z portalum, ale nie to co trzeba..

nikszal
21-03-2012, 12:22
Ustal, na których stronach witryny wyświetlać moduł, przypisując go do wybranych lub wszystkich pozycji menu

tak wszystko się zgadza tylko że u mnie w porównaniu do tego jest dosyć pusto i nigdzie nie mam niczego takiego

Nie widzisz zakładki "Przypisanie modułów"?
Zainstalowałeś komponent Advanced Module Manager i się pogubiłeś.

aragz
21-03-2012, 13:11
Dzięki już ogarnąłem..

Nadal jednak nie dotarłem do celu, przypisałem moduł do poyzcji menu, określonych kategorii i szablonu, nadal jednak nie widze go na stronie..

nikszal
21-03-2012, 13:17
Moduł jest włączony?

Podaj jego tytuł i adres strony.

aragz
21-03-2012, 13:20
Kolporter

furious.pl

nikszal
21-03-2012, 13:28
Już nie dziwię się, że masz problem

5214