PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 2.5.1 na WAMP | localhost na innej partycji



kkbb
19-03-2012, 22:05
Witam,

Instaluję Joomla! 2.5.1. na serwerze lokalnym przez program WAMP.
Zatrzymałem się na 4. kroku (baza danych).
Po wpisaniu wszystkich danych (sprawdzonych 10 razy) wyskakuje "Nie udało się nawiązanie połączenia z bazą danych. Instalator zwrócił następującą wartość: 2"
Oczywiście, wg wujka to wskazuje na błędy we wpisywaniu danych bazy, jednak zaznaczam, że sprawdzałem te dane 10 razy i na pewno się zgadzają.

Zaznaczam, że instalacje WAMP wykonałem na innej partycji, niż systemowa - na dysku D.
Czy to może mieć jakieś znaczenie?

Taką samą instalacje na serwerze wirtualnym w home.pl - z problemami (configuration.php) ale - zainstalowałem już kilkukrotnie. Również w wersji 2.5.1

Dziękuję z góry za pomoc.

Robster
19-03-2012, 22:16
Zainstaluj sobie JAMP'a. Jeśli wtedy nie będzie działać, to możemy zacząć główkować. Na chwilę obecną można tylko przypuszczać, że jednak coś źle wpisujesz.

kkbb
19-03-2012, 22:23
To raczej wykluczone.
Zatem zainstaluję JAMP'a.
Dzięki za odpowiedź.

wezykowski
21-03-2012, 11:27
Zaznaczam, że instalacje WAMP wykonałem na innej partycji, niż systemowa - na dysku D.
Czy to może mieć jakieś znaczenie?

Nie ma znaczenia.

Włącz raportowanie błędów na WAMP.
W pliku php.ini znajdź linijkę:
error_reporting = E_ALLi zamień ją na :
error_reporting = E_ALL & ~E_NOTICE

Przy instalacji WAMP należy wyłączyć inne aplikacje.

Przy instalacji Joomla na WAMP musisz stworzyć bazę danych ręcznie.

zwiastun
21-03-2012, 13:50
Przy instalacji Joomla na WAMP musisz stworzyć bazę danych ręcznie.
Czy aby na pewno?
Instalator potrzebuje tylko dane dostępowe do bazy danych. Nigdy nigdzie nie tworzyłem przy nowej instalacji bazy ręcznie.

wezykowski
21-03-2012, 23:30
Dawno tego nie robiłem, ale z tego co pamiętam to trzeba było utworzyć albo pustą bazę albo folder bazy.

Tu nawet znalazłem krok po kroku: http://www.hostingformula.net/step-by-step-install-joomla-with-wampserver/

Robster
22-03-2012, 12:35
wezykowski (http://forum.joomla.pl/member.php?1374-wezykowski) no przecież oczywistą sprawą jest, że bazę musisz posiadać :) W końcu wpisujesz jej dane podczas instalacji Joomla!
Folder bazy?

zwiastun
22-03-2012, 15:07
@Robster: w przypadku instalacji lokalnej nie musisz mieć założonej bazy danych na żadnym XAMPP (a więc na WAMP też nie). Nazwę bazy danych, nazwę użytkownika i hasło podawane są po to, aby instalator mógł, posługując się interfejsem do obsługi MySQL utworzyć potrzebną bazę danych wypełnić ją danymi. :)

Robster
22-03-2012, 15:22
Uuuuuu a to nie wiedziałem :) Ja zawsze wpisuję dane z JAMP'a, albo dane bazy którą wcześniej utworzyłem :)