PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z zapleczem po migracji.



klik
20-03-2012, 13:55
Witam. Po migracji która nie obyła się bez bólu mam pewien problem.
Na zapleczu w "konfiguracji globalnej" nie działają zakładki "witryna, system, serwer itd"
Po wejściu do konfiguracji cały czas jestem w zakładce "witryna" a kliknięcie innej nie jest możliwe.

Za to cała zawartość innych zakładek jest w zakładce "witryna", jedna pod drugą. Niestety część się zlewa ze sobą jak na załączonym screenie.
5201

Czy ktoś wie co się stało i jak to naprawić?

ramiro
20-03-2012, 18:40
W jaki sposób migrowałeś?

pwz
20-03-2012, 18:43
Dziwna sprawa. Może to "tylko" kwestia szablonu/templatki zaplecza? Rozszerzenia -> Szablony -> [ustaw jako 'domyślny' inny niż obecny]
Tak tylko gdybam, bo pierwszy raz widzę cóś takiego...

klik
20-03-2012, 19:38
Więc tak. Migrowałem przy pomocy Jupgrade. I kiedy pliki były w katalogu jupgrade było ok. Ale gdy przeniosłem je do katalogu głównego to wtedy ten problem wystąpił.
Od razu zaznaczę że pliki z joomli 1.5 wykasowałem i tak samo tabele bazy danych dla 1.5.
Trików z szablonami, próbowałem a także z plikami językowymi.

Od razu mówię że nigdy wcześniej migracji nie robiłem ale wszystko zrobiłem według tej solucji http://docs.joomla.org/Migrating_from_Joomla_1.5_to_Joomla_2.5.
Więc niczego nie robiłem na własne widzi mi się.

ramiro
21-03-2012, 11:48
Przy migracji pojawił się błąd?
Jeśli dobrze rozumiem nie masz kopi zapasowej?

nikszal
21-03-2012, 11:56
Migrowałem przy pomocy Jupgrade. I kiedy pliki były w katalogu jupgrade było ok. Ale gdy przeniosłem je do katalogu głównego to wtedy ten problem wystąpił.
Poprawiłeś plik configuration.php po przeniesieniu instalacji?
Sprawdziłeś jakie rozszerzenie ma plik htaccess po migracji?

klik
22-03-2012, 06:41
Przy migracji pojawił się błąd?
Jeśli dobrze rozumiem nie masz kopi zapasowej?
Jasne że mam kopie bezpieczeństwa.


Poprawiłeś plik configuration.php po przeniesieniu instalacji?
Sprawdziłeś jakie rozszerzenie ma plik htaccess po migracji?

Plik htaccess ma rozszerzenie .txt

A co miałem poprawić w pliku configuration.php

Zwróciłem tylko uwagę na te ścieżki czy prowadzą do właściwego katalogu i prowadzą tam gdzie trzeba.

/public_html/logs';
/public_html/tmp';

Nic więcej nie wiem co bym miał poprawić.

nikszal
22-03-2012, 10:42
To ścieżki same się poprawiły. Cud.
Po migracji instalacja jest w katalogu jupgrade. W śieżkach do tmp i logs występuje nazwa tego katalogu

/public_html/jupgrade/logs';
/public_html/jupgrade/tmp';
Przekopiowanie zmigrowanej instalacji do katalogu głównego po usunięciu wcześniejszej instalacji tam znajdującej się nie spowoduje automatycznego poprawienia ścieżek. Ty twierdzisz, że jest inaczej, więc biorę to z ogromnym niedowierzaniem za pewnik. Pozostaje jeszcze wpis w public $live_site. Czy adres strony też automatycznie wpisał się pomiędzy apostrofy?

Plik htaccess ma rozszerzenie .txt
Masz włączony mod_rewrite?
Ostatnie pytanie - czy stronę masz na serwerze home.pl?

klik
22-03-2012, 18:55
Masz włączony mod_rewrite?
Ostatnie pytanie - czy stronę masz na serwerze home.pl?
Nie mam jeszcze włączonego mod_rewrite. Nie mam strony na home.pl, używam az.pl.

Właśnie przed chwilą usunąłem wszystko z katalogu public, wykasowałem baze danych i od nowa przy pomocy akeeba przywróciłem witrynę w joomli 1.5.25.
Po tym sprawdziłem plik configuration.php i było tam tak:


var $log_path = '/home/i74865dr/public_html/logs';
var $tmp_path = '/home/i74865dr/public_html/tmp';
var $live_site = '';

Po zrobieniu Jupgrade powyższe wartości w configuration.php w katalogu głównym gdzie joomla 1.5 jest zainstalowana nie zmieniły się ale poniższe wiersze zniknęły.


var $legacy = '0';var $debug_db = '0';
var $cookie_domain = '';
var $cookie_path = '';

W pliku configuration.php dla joomli 2.5 w katalogu Jupgrade. Powyższe wpisy wyglądają tak.


public $log_path = '/home/i74865dr/public_html/logs';
public $tmp_path = '/home/i74865dr/public_html/tmp';
public $live_site = '';


Po przeniesieniu do katalogu głównego i wcześniejszym usunięciu joomli 1.5 plik configuration.php nie zmienił się.

I w tym momencie po wejściu na zaplecze nie mam nic oprócz przycisku "witryna" i "wyloguj".

Czy to że w każdym wierszu pliku configuration w joomli 2.5 jest "public" a nie "var" jak w J1.5 to ok czy tu jest błąd?

nikszal
22-03-2012, 21:14
Wpisz pomiędzy apostrofy w public $live_site =' ' pełny adres strony
http://moja_strona.pl/
Włacz php5 na serwerze, bo pewnie jedziesz na czwórce na az.pl

klik
23-03-2012, 04:35
Według tego co podaje mi w joomli PHP jest w wersji 5.2.17. Dzięki za pomoc, zobaczę czy to pomogło ale dopiero jak wrócę z urlopu. Odezwę się za 1.5 tygodnia.
Pozdrawiam.

wojsmol
23-03-2012, 22:16
Witam
@klik Po urlopie jako pierwszą czynność związaną z rozwązywaniem problemu radze wyczyścić pliki tymczasowe/pamięć podręczną przeglądarki.
Pozdrawiam

klik
06-04-2012, 12:19
Witam. Wyczyściłem pliki na kompie i to pomogło. Jakoś nie pomyślałem że to może być powodem. Jak na razie instalacja rozszerzeń przebiega bez problemu z małym wyjątkiem ale o tym już w innym wątku bo to nie podlega pod ten temat.

Dziękuje.