PDA

Zobacz pełną wersję : Przegląd artykułów z dwóch kategorii.



Krychu__M
20-03-2012, 14:58
Witam was wszystkich.

Mam do was pytanie. W sumie uczę się dopiero tworzenia szablonów pod joomle i zrobiłem sobie w menu pozycję typu przegląd artykułów. I wszystko fajnie. pokazuje mi artykuły z danej kategorii, ale chciałbym też na tej samej stronie umieścić artykuły z innej kategorii. Chodzi o to że poza zwykłymi artykułami, chciałbym żeby były 2,3 artykuły specjalne, które pojawiają się na każdej stronie. Specjalnie formatowane. Mam nadzieje że dobrze wyjaśniłem sprawę. W jaki sposób w samym szablonie wyświetlić artykuły z konkretnej kategorii ?

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje.

zwiastun
20-03-2012, 15:04
Zacznij od podstaw. Na stronie wyświetla się jedną treść główną oraz wiele różnych treści towarzyszących, pobocznych. Treści towarzyszące (poboczne - menu i inne) wyświetlane są w modułach. Odpowiedź na Twoje pytanie brzmi więc: w module.
Mam jednak wrażenie, że używasz słowa "szablony" nie w takim znaczeniu, w jakim używa się go w przypadku CMSów takich jak Joomla! Najprawdopodobniej więc pytasz, nie o to, w jaki sposób wyświetlić artykuły z konkretnej kategorii w szablonie, ale jak je wyświetlić na stronie. Odpowiedź brzmi dokładnie tak samo, jak wyżej: w module.