PDA

Zobacz pełną wersję : Wyszukiwanie danych z kilku stron internetowych, czy SOBIPRO da radę?



czarnyblack
20-03-2012, 21:28
Witam.

Muszę stworzyć jedną stronę internetową, która będzie współpracować z kilkoma innymi stronami. Konkretnie będzie to kilka komisów samochodowych połączonych ze sobą jedną stroną internetową. Czyli dajmy na to jedna osoba, zamiast wchodzić na kilka poszczególnych stron internetowych na której zawarty jest komponent sobipro jako wyszukiwarka pojazdów, wchodzi na jedną stronę, wchodzi w wyszukiwarkę, zaznacza komisy które chce przeszukać, może zaznaczyć wszystkie, albo jeden. Najlepiej jakby sobipro dało radę to ogarnąć, bo na innych stronach wyszukiwanie jest właśnie za pomocą sobipro. Ma ktoś jakiś pomysł?

nikszal
20-03-2012, 22:08
Co to znaczy "kilka komisów samochodowych połączonych ze sobą jedną stroną internetową"?
Kilka komisów pod różnymi domenami, czy kilka komisów (kategorii) w SobiPro w jednej domenie?


na innych stronach wyszukiwanie jest właśnie za pomocą sobipro
Daj linka.

czarnyblack
20-03-2012, 22:13
Co to znaczy "kilka komisów samochodowych połączonych ze sobą jedną stroną internetową"?
Kilka komisów pod różnymi domenami, czy kilka komisów (kategorii) w SobiPro w jednej domenie?


Daj linka.


Linka nie dam, bo wszystko jest na serwerze lokalnym. Jest to kilka komisów pod różnymi domenami. Robię to na uczelnie, stąd nie publikowałem tego nigdzie. Wpadłem w sumie na pomysł, żeby wszystkie te stronki miały wspólną bazę danych i sobipro będzie tym samym przeszukiwał wszystkie za jednym razem i każdy z wyników będzie odznaczony z którego komisu pochodzi. Wydaję mi się, że to najlepsze rozwiązanie.

nikszal
20-03-2012, 22:21
Kilka stron na jednej bazie może funkcjonować, tylko ciekawi mnie jak sobie poradzisz z prefiksami tabel?

Każda oddzielna instalacja Joomla na tej samej bazie będzie miała różne prefiksy, a wówczas SobiPro z prefiksem aaaa_ nie znajdzie informacji w SobiPro z prefiksem bbbb_

Dlatego chciałem linka do innych stron, skoro twierdzisz, że taka konfiguracja wyszukiwania funkcjonuje.

czarnyblack
20-03-2012, 22:36
Aha, no to ciężka sprawa. Pisząc, że na innych stronach to funkcjonuje, miałem na myśli moich kilka stron komisu samochodowego, na których jest wyszukiwarka sobipro i przeszukuje tylko to co znajduje się na tej stronie. Masz wobec tego jakiś pomysł jak można to rozwiązać? Ja się skłaniałem ku sobipro, żeby wyszukiwarka na tej stronie scalającej kilka pozostałych, nie odbiegała funkcjonalnością i wyglądem od sobipro.

nikszal
20-03-2012, 22:46
Kilka komisów, to w Twoim przypadku kilka sekcji w SobiPro, każda o innej nazwie przyporządkowanej danemu komisowi.
Nie wiem tylko czy szukajka przeszuka wszystkie sekcje jednocześnie, bo tego nie sprawdzałem. Najprawdopodobniej nie, ale warto sprawdzić.

czarnyblack
21-03-2012, 11:23
No jutro będę działał i dam znać co tam wymodziłem.

---------- Post dodany 21-03-2012 o 11:23 ---------- Poprzedni post był 20-03-2012 o 23:14 ----------

Chyba nic z tego nie będzie. Zrobiłem nawet jedną wspólną sekcję dla dwóch komisów, ale wyszukując w jednym, nie wyszukiwało w drugim. W sumie jak rozmawiałem z profesorem, to podsunął pomysł, że dajmy na to jeżeli osoba wyszukująca pojazd w jednym komisie nie będzie w stanie znaleźć danego pojazdu, wypełnia formularz z zapytaniem o konkretny model czy jest dostępny w innych komisach. Nie wiem tylko jakby to miało wyglądać w odwrotną stronę, powiadomienie mailowe użytkownika o znalezieniu konkretnego modelu? Jakoś dziwne to trochę. Jeszcze wpadłem na coś takiego, że ogłoszenie dodawane przez użytkownika na stronie będzie weryfikowane przez administratora danego portalu. W chwili, gdy zatwierdzi ogłoszenie na portalu A, jednocześnie doda je do portalu scalającego tych kilka komisów. Nie jest to rozwiązanie wysokich lotów, ale funkcję swoją będzie spełniać. Tylko mam jeden problem, mianowicie żeby administrator nie musiał co chwilę odświeżać panelu administracyjnego każdego z komisów, w celu sprawdzania ogłoszeń przydałoby się jakieś powiadomienie mailowe o tym, że ktoś chce dodać ogłoszenie, tylko takiej funkcji sobipro chyba nie ma... Może masz jakiś ciekawszy pomysł jak to ugryźć?

nikszal
21-03-2012, 11:33
w celu sprawdzania ogłoszeń przydałoby się jakieś powiadomienie mailowe o tym, że ktoś chce dodać ogłoszenie
Nie wyważaj otwartych drzwi. Dla subskrybentów SobiPro jest dostępna aplikacja Notifications (powiadomienia).
http://sobipro.sigsiu.net/download/applications/56-Notifications

czarnyblack
21-03-2012, 11:45
Faktycznie, tylko że 30 euro to dla mnie trochę dużo. Może wykombinuję to jakoś inaczej.

nikszal
21-03-2012, 11:52
To kombunuj. Ciekawe jak połączysz własny system powiadomień z SobiPro?

Pochwal się na zakończenie efektami swojej pracy.

neo_fox
21-03-2012, 13:01
Każda oddzielna instalacja Joomla na tej samej bazie będzie miała różne prefiksy, a wówczas SobiPro z prefiksem aaaa_ nie znajdzie informacji w SobiPro z prefiksem bbbb_

Można by zrobić MySQL views z jednej tabeli na drugą.

czarnyblack
22-03-2012, 12:16
Można by zrobić MySQL views z jednej tabeli na drugą.

Jeżeli nic innego nie wymyślę, to podrążę ten temat.

MieczysławQ
22-08-2014, 13:27
Znacie może firmę (ciach - myślę że ty uważasz iż działasz cwanie próbując bawić się w zakamuflowaną reklamę co jest tutaj niedozwolone - ciach) /Gall Anonim/ która wyszukuje niezbędne dane dla Twojej firmy, jak myślicie jak oni działają?