PDA

Zobacz pełną wersję : lepszy moduł online



andim
21-03-2012, 22:03
Witam, posiadam na mojej stronie włączony moduł online, problem polega na tym że moduł ten nie pokazuje prawdziwych danych, to znaczy przekłamowuje ilość osób online ponieważ wiem że faktyczna ilość odwiedzających online osób jest inna niż on podaje, czy znacie jakiś inny, lepszy, bezpłatny moduł który mógłby zastąpić ten wbudowany w joomlę 1.5.22 który przy okazji mógłby pokazać parę jakichs innych dodatkowych statystyk ?

pyziak
21-03-2012, 22:07
Podpiąć stronę pod Google Analytics, tam masz prawdziwą ilość on-line i dodakowo parę... innych statystyk.

Karol99
21-03-2012, 22:58
Piwik (http://piwik.org/) (jak GA, tylko bez dzielenia się informacjami w Wielkim Bratem), j4age (http://www.ecomize.com/en/j4age.html) (wyspecjalizowane statystyki dla j!)

pyziak
21-03-2012, 23:44
Nie wiem jak w j4age ( bo nie chce mi sie instalować), ale w Piwik nie masz licznika on-line, a to był główny warunek

andim
22-03-2012, 00:02
ten j4age ma strasznie dużo dodatków a czy te komponenty do statystyk można ustawić tak żeby były po polsku?

nikszal
22-03-2012, 00:44
Nie wiem jak w j4age ( bo nie chce mi sie instalować),
Zainstaluj najpierw moduł aktywacyjny i go włącz w wymyślonej pozycji. Dzisiaj miałem identyczną sytuację z j4age i to pomogło. Później, po instalacji komponentu wywaliłem ten moduł i doinstalowałem dodatek aktywacyjny. j4age śmiga na J 2.5.3.

pyziak
22-03-2012, 07:54
@nikszal dzięki za podpowiedz :) , ale moja wypowiedz miała inne znaczenie :) nie że mam problem z zainstalowaniem, tylko że nie mam czasu ( ochoty) na zainstalowanie go i przeklikanie, ale dzięki.

PeFik
22-03-2012, 08:03
1) Mamy już J1.5.25 - także warto abyś zainstalował aktualizacje, bo będziesz miał dużo ruchu .... niekoniecznie ludzkiego
2) Ilość ludzików online, ma sens tylko wtedy kiedy prowadzisz serwis społecznościowy/randkowy (na np. JomSocial, CB), w innych przypadkach to żenada z lat 90tych

andim
24-03-2012, 14:38
Apropo aktualizacji to chętnie bym ją przeprowadził tylko słyszałem że to dość skomplikowane to jest i nie wiem czy z 1.5.22 na 1.5.23 itd aż do 1.5.25 czy od razu się to robi z 1.5.22 na 1.5.25 ? prosił bym o link z toturialem aktualizacji ale po polsku. Myślę że bym sobie z tym poradził, jak już umiem stronę na serwer wgrywać filezillą, lub z kopji akeba choć na początku też miałem z tym kłopoty ale się nauczyłem, teraz pora by była żeczywiście zaktualizować stronę.

Bazyl
24-03-2012, 15:04
Witam,

Pobierasz paczkę aktualizacyjną 1.5.0 -> 1.5.25 i nadpisujesz pliki przez ftp.
Najpierw kopia strony!
Jak już będziesz miał wersję 1.5.25 to pomyśl o przejściu na 2.5.3.

Sposoby aktualizacji opisane zostały wielokrotnie, znajdź sobie :)

PeFik
24-03-2012, 17:28
ylko słyszałem że to dość skomplikowane to jest...
A niby to kto takie plotki rozsiewa ? Chyba domorośli hackerzy, albo gimnazjaliści co mało potrafią.

andim
25-03-2012, 15:40
dobrze, nawet bezboleśnie poszło za pomocą com admintools, myślałem że będzie trudniej, a co do migracji to jeszcze nie zrobię ponieważ moduły i dodatki mam poinstalowane na joomlę 1.5 i po przejściu na joomlę 2.5 połowa strony mogła by mi nie działać, ale jak moglibyście mi doradzić co jeszcze mógłbym zainstalować aby zwiększyć bezpieczeństwo witryny byłbym zobowiązany, np słyszałem o jakimś dodatku wypier, czy coś podobnego co blokuje dostęp niepowołanym osobom, co jeszcze ciekawego godnego polecenia jest poprawiające bezpieczeństwo?