PDA

Zobacz pełną wersję : Opóźniona reakcja zapisu zamian



Gall Anonim
21-03-2012, 22:04
Czy macie pomysł czym może być spowodowana opóźniona reakcja klawisza zapisu - klikam - przez moment nic się nie dzieje - po czym zapisuje - pliki zostały nadpisane (bez zmian) - baza teoretycznie sprawdzona i tabele naprawione (bez zmian)- nie dotyczy artykułów - dotyczy modułów oraz konfiguracji globalnej - opóźnienie traw - 2 do 3 sekund.
Pzdr

nikszal
22-03-2012, 01:39
Mam te same objawy. O jakim hostingu piszesz?

Gall Anonim
22-03-2012, 07:28
@Nilszal - odpowiadając na Twoje pytanie
hosting to nazwa.pl - lecz jak się okazało pies jest gdzie indziej pogrzebany
- sprawdzałem na innych stronach i jest ok.
Więc "odrobinę" skatowałem wczoraj temat - zrobiłem sobie kopię całości i w drugą stronę rozebrałem ją na części pierwsze sprawdzają krok po kroku zachowanie zapisu - i tutaj ciekawostka - okazało się że są podwójne zapisy w BD - teoretycznie kontrola automatyczna bazy powinna to wyłapać - czemu było inaczej czart raczy wiedzieć. Wyczyściłem zawartość konkretnych wierszy w BD i przeszło jak ręką odjął.
Wnioski:
Ponieważ strona pochodzi z migracji 1.5 do 2.5 - błąd wystąpił gdzieś tutaj - być może wynika z różnic struktury BD - choć teoretycznie przy imporcie powinien wyłapać problem - ale - problem widać dopiero przy imporcie samych danych a nie struktur wraz z danymi - więc gdzieś tutaj tkwi samo źródło tematu.
Nie mniej:
albo podczas przesyłania plików BD (otrzymałem je od właściciela) wystąpił błąd (co jeszcze dzisiaj z ciekawości sprawdzę)
albo wystąpił błąd spowodowany "cudami" na serwerach nazwy.pl podczas mojej pracy nad zagadnieniem (napisałem o tym ponieważ coś się tam faktycznie ostatnio działo i miałem kilka niespodzianek - albo powinienem pójść się leczyć na głowę :))
albo autorzy Jupgrade - nie przewidzieli "radosnej twórczości" właścicieli witryn a co za tym następuje - powstających błędów - najgorsze jest to że błąd "nie wywala porządnie", jak również nie pokazuje się po włączeniu tablicy błędów. Może gdybym obejrzał logi z zapytań do BD wyłapałbym o co chodzi szybciej - jednak na stronie zostały zainstalowane odpowiedniki rozszerzeń które były użyte w poprzedniej wersji (a jak wiadomo to świerzyzna i jeszcze coś może być niedopracowane, faktem jest że sam wyłapałem jakiś czas temu specyficzny błąd funkcjonalny w K2 - dla Joomla 2.5) - co spowodowało że błędów początkowo szukałem nie tam gdzie potrzeba, to i jeszcze doszła do tego faktycznie specyficzna konstrukcja samej strony - są użyte widoki co spowodowało iż zostały użyte tabele starych baz danych - więc trochę się pogubiłem początkowo.
No dobra - bo mi tutaj jakiś elaborat wyszedł.
Suma sumarum:
błąd był w jednej z komórek tabeli #_menu
błąd został usunięty
błąd może wynikać z: różnic pomiędzy J 1.5 i J 2.5 - , niedopracowania migratora, błędów fizycznych w funkcjonowaniu serwera podczas procedury migracji strony.
Skończyłem
:podstep: