PDA

Zobacz pełną wersję : użycie mega menu



ayano
22-03-2012, 13:19
Witam.

Siedzę od kilku dni nad joomla 2.5
Zainstalowałem sobie templatke cloudebase 2.0 (w sumie polecam bo dobra) ale mam pewien problem... bo według specyfikacji twórców:

100% CSS-based, tableless design
8 color versions
32 module positions
Based on T3 framework
5 menu options: Split menu, CSS menu, Dropline menu, Mega menu, Moo Menu
Amazing Mega Menu allows you to use modules inside a menu
Native iPhone & handheld optimization and style support
Improved style for core Joomla! system pages
Modules suffixes built into template for module styling
Lightweight, modern, very fast-loading design
SEO Ultimate - Content first, content on the top
Right to left language support
Joomla 1.5 native
W3C XHTML 1.0 Transitional Valid
Fully compatible with: IE7+, Firefox 2+, Firefox 3, Safari, Opera 9.5, Chrome
Delivered with Adobe .PSD source file


no i tu jest problem bo piszą że mamy dostęp do mega menu, a w rzeczywistości mamy tylko split-menu oraz fuzion-menu...
No i o co kaman? czemu nie ma tych typów menu co wypisali, próbowałem szukać tego jako pluginu, ale albo wogóle nie ma albo płatne 20$, to ja dziękuje...
Czy ktoś się orientuje w sprawie?

Pozdrawiam.

a_m
22-03-2012, 13:40
widzisz, opis jest nieaktualny; kiedy cloudebase bazowało na frameworku JA T3, rzeczywiście były 4 rodzaje menu do wyboru;
teraz Panowie przesiedli się na Gantry i masz tylko 2 rodzaje menu; natomiast fusion-menu ma wszystkie funkcjonalności mega: układanie w kolumny ładowanie modułu, pozycji modułów ...

ayano
22-03-2012, 14:03
no tak tylko nie ma niestety jasnego normalnego tutka do tego...
a jak już jesteśmy przy tym temacie to próbowałem też uruchomić Ice mega menu, i niby robiłem zgodnie z instrukcją, ale nie umiem podmienić tego fusion-menu na ten Icemegamenu... czy ktoś coś takiego może już robił i wie jak to zrobić od 0 do bohatera??

a_m
22-03-2012, 14:10
ale w czym problem? jak zainstalowałeś zawartość paczki ze strony cloudaccess to w parametrach szablonu wybierasz używanie fusion; potem wchodzisz do projektanta menu, otwierasz dowolną pozycję i tam powinieneś mieć dodatkowe parametry, zainteresuj się fusion menu options

ayano
22-03-2012, 14:41
no dobra pobawię się tym fusion-menu... za to mam inny problemik... który moduł teplatki cludebase obsługuje wyświetlanie artykułów, bo coś mi się nie pojawia na stronie... wyczyściłem pierw wszystko, stworzyłem nowy artykuł i ****... wiem że to nie o tym temat, ale może ktoś da dobrą radę :)