PDA

Zobacz pełną wersję : Konfiguracja poczty e-mail



kurasz36
22-03-2012, 14:52
serwer darmowy na exxl.pl joomla 1.5.23 (wiem jest już 2.5.3 ale efekt jest ten sam)
poczta przez PHP nie idzie zablokowana funkcja mail() przez sendmail nie próbowałem
a chciałbym poprzez smtp - ustawiłem:
Obsługa poczty - Serwer SMTP
Wysyłaj z adresu - janusz.kurasz@gmail.com
Nazwa nadawcy - janusz.kurasz@gmail.com
Ścieżka Sendmail -
Uwierzytelnianie SMT - tak
Bezpieczeństwo SMTP - ssl
Port SMTP - 25 (próbowany był 587 i 456)
Użytkownik SMTP - janusz.kurasz@gmail.com
Hasło SMTP - ********* (oczywiście podane hasło)
Serwer SMTP - smtp.gmail.com (było próbowane IP 173.194.78.108)

Czy ktoś wie czy dobre ustawienia wpisałem a jak tak to czy można jakoś sprawdzić dlaczego joomla nie łączy się z SMTP ?

A może ja coś zle robię ? mam formularz CKFORMS po jego wypełnieniu chcę wysłąć dane na e-maila myślę że odpowiedzialnya jest poczta w konfiuratorze joomli czy napewno ?

Dziękuję za każdą odpowiedź

Tomek80
22-03-2012, 18:47
A w komponentach-kontakt zmieniałeś dane pocztowe?

kurasz36
22-03-2012, 21:49
nie wykorzystuje komponentu-kontakt mam formularz w którym każdy może wypełnić dane anonimowo i wysłać do mnie na e-maila, oczywiście dane w tabelach bazy się zapisują ale ja chce by przyszły na maila. w fkform podaje na jaki adres ma być wysłane ale nie idzie komunikat brak połączenia z SMTP,

nikszal
22-03-2012, 21:51
serwer darmowy na exxl.pl joomla 1.5.23 (wiem jest już 2.5.3 ale efekt jest ten sam)
poczta przez PHP nie idzie zablokowana funkcja mail() przez sendmail nie próbowałem
Zmień serwer.

kurasz36
23-03-2012, 08:40
dzięki nikszal i tu był problem - myślałem że mimo zablokowanej funkcji mail() to uda się wysyłąć pocztę poprzez SMTP ale nie po zmianie serwera wszystko zadziałało zgodnie z moimi oczekiwaniami.
Pozdrawiam i zamykam temat