PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z spolszczeniem i template



yellen
22-03-2012, 19:28
Witam!

Mam problem z wersją 2.5.3 na swoim serwerze (netarteria.info) .

Otóż instalacja przebiega praktycznie bez problemowo, wszystko działa bez zarzutu. Ale przy próbie spolszczenia czy wgrania template występują komplikacje.
Przy instalacji przez FTP po wgraniu plików w ODPOWIEDNIE miejsce nie wyświetla dodania żadnego nowego języka czy też templatki. Zarówno dla Site jaki i Admina.
Przy próbie instalacji za pomocą instalatora Joomla! wyskakują różnego rodzaju błędy typu bad response, albo nie można przenieść pliku z .... do ....
Dane FTP są podane prawidłowe, próbowałem zmieniać CHMOD odpowiednich katalogów i podkatalogów ale nic to nie zmieniało !
Wgranie np. templatki do już istniejącej w połowie rozwiązuje problem choć templatka nie wczytuje się całkowicie. Miejscami brakuje jej tak jak by pliku np. image/logo.png a plik przecież istnieje.

Podobnie jest przy próbie oszukania jezyka :) Coś tłumaczy jednego coś innego nie (tak jak by nie czytało pliku).
Problem sprawdzało już dwie osoby z czego jedna była z pomocy netarteria.pl i stwierdzili że to błąd joomla.

Dla ułatwienia powiem, iż zainstalowałem wersje 1.5 i wszystko chodziło poprawnie.
Moim zdaniem cenne też będzie opisanie tu problemu na jaki się natknąłem przy instalacji:
- obsługa JONS przy instalacji wersji 2.5.3 nie została wykryta przez co musiałem ręcznie tworzyć plik konfiguracji.
- Podczas konfiguracji FTP przy automatycznym wykrywaniu ścieżki nie ma żadnego efektu , gdy klikam DALEJ pisze iż wystąpił problem z połączeniem.

I proszę nie pisać porad typu: zainstaluj jeszcze raz , ściąg z międzynarodowego serwera joomla! czy zainstaluj wersje 2.5.1 bo to wszystko robiłem już naście razy.

Liczę na szybką pomoc :)
Z góry dziękuje :P Pozdro :)

nikszal
22-03-2012, 20:49
O templatach pisz na forum anglojęzycznym. Chyba prościej jest pisać po polsku o szablonach?

Przy próbie instalacji za pomocą instalatora Joomla! wyskakują różnego rodzaju błędy typu bad response, albo nie można przenieść pliku z .... do ....
Konfiguracja serwera jest do bani. Brak wymaganych praw do zapisu.
Sprawdź na zapleczu, czy nie masz podobnie jak na poniższym zdjęciu. Jeśli tak, to popraw chmody przez FTP.
5220

yellen
22-03-2012, 21:16
No pozmieniałem. Wszystko zielone i dalej nie czyta :/

Dla jasności w Informacjach systemowych - directory plik widnieje jako zapisywalny pl-PL

nikszal
22-03-2012, 21:19
Co pozmieniałeś, na co pozmieniałeś? z.... na .... ??

W public $live_site pomiędzy apostrofy wpisz pełny adres strony.
Wyczyść pamięć podręczną na stronie. Wyloguj się.
Dokumentnie wyczyść przeglądarkę z pamięci podręcznej i ciasteczek. Zaloguj się ponownie i powinno być dobrze.

yellen
22-03-2012, 21:23
Noooo :D ale Instalator w końcu odziwo zaczął działąć :D I wszystko jest ok:D
Nooo prawie... Bo teraz mam kolejny problem!
Rozjeżdża mi template;/ Tak jakby styli css nie czytało.

nikszal
22-03-2012, 21:25
Rozjeżdża mi template;/ Tak jakby styli css nie czytało.
To jest temat na inny wątek. Zanim go napiszesz, zapoznaj się jeszcze raz z Regulaminem.