PDA

Zobacz pełną wersję : moduł newsów



RuFiK
22-03-2012, 23:39
Witam.

Poszukuję na swoją joomlę, moduł aktualności który będzie w ławy sposób zarządzany przez laika.
Szukam sprawdzonego rozwiązania, czy korzystacie może z czegoś godnego polecenia ?

ps.
Co o tym sądzicie, testowaliście ?
http://extensions.joomla.org/extensions/content-&-news/frontend-news/736/details

Pozdrawiam.

starko
23-03-2012, 10:33
Jak Ci powiem ze mi odpowiadal to moze niewiele Ci pomoc:) Uwazam, ze jest prosty w obsludze i efektywny. Ale w szczegolach to sam musisz przetestowac

PeFik
23-03-2012, 12:53
Z tego co wiem, a wydaje mi się że wiem .... moduł konfiguruje się raz, a potem klient używa przez długie miesiące i lepiej, aby w nim nie grzebał, bo nawet jeśli będzie na max-a prosty to i tak go zepsuje.

Poza tym co twoim zdaniem ów moduł ma robić? Wyświetlać tytuł i zajawkę + zdjęcie ??

Kwestia spolszczenia i klient potrafiący czytać zrozumie, że wybór kategorii czy Pokaż datę - służy tylko temu.!

RuFiK
23-03-2012, 13:04
Sprawa wygląda tak.
Posiadam zakładkę aktualności i chciałbym aby się tam listowały aktualności, a w momencie kliknięcia w konkretnego newsa, zostanie wyświetlony pełny news z możliwością np dawania komentarzy.
Rzecz jasna, wersja Joomla jaką posiadam to 2.5.3.

PeFik
23-03-2012, 17:51
A nie wystarczy ci wbudowany w Joomla moduł do wyświetlania newsów? Bo jakoś sobie nie mogę wybraźić abyw module 200px na 350px było miejsce na to wszystko łącznie z formularzem dodania komenatrzy i kodem capcha.

Zatem sugeruje zainstalwoać:
+ komponent do dodawania komenatrzy np. JComments (działa pod J1.5/1.7 i 2.5)
.. albo jeśli lubisz wyzwania użyj K2.

RuFiK
23-03-2012, 18:36
W którym miejscu jest gotowy moduł do wyświetlania newsów (ten wbudowany).

JComments Dziękuję za hinta :)

PeFik
23-03-2012, 19:08
Rozszerzenia -> Moduły i teraz albo szukasz, albo dodajesz nowy [Utwórz] -> Nowości, i tyle ... . Pomogłem [daj punkt - zielona ikona poniżej]

RuFiK
24-03-2012, 02:13
I jak to teraz moge wyswietlic w menu -> lewy -> aktualności -> lista art (tak mam obcnie)

PeFik
24-03-2012, 10:22
Chcesz moduł Nowości wyświetlać jako pozycja w Menu ? bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem.

RuFiK
24-03-2012, 10:55
mam pozycje w menu, podpieta do kategorii "aktualnosci, gdzie obecnie listuje sobie arty tam zawarte, ale styl w jaki jest wyswietlany jest brzydki.