PDA

Zobacz pełną wersję : Problem - polskie znaki nie są zapisywane



kielas
21-12-2006, 13:31
Witam!

Mam problem. Zainstalowałem właśnie stabilną wersję joomli i wszędzie gdzie pojawiały się polskie znaczki kończy się tekst, a same znaczki nie trafiają do bazy...
Np. Zamiast aktualności mam aktualno
Próba dodania newsa czy modyfikacji tekstu w którym występują pol-znaczki kończy się ucięciem go w miejscu pojawienia się pierwszego takiego znaku.
Co zrobić ?

Pozdrawiam - T.

stone
24-12-2006, 20:23
a nie przypadkiem kodowania bazy w utf?

kielas
27-12-2006, 09:34
a nie przypadkiem kodowania bazy w utf?

Chyba nie. Próbowałem już zapisu w bazie :
- utf8_general_ci
- utf8_polish_ci
- latin2_general_ci

I za każdym razem coś jest nie tak.
Tzn. przy utf8_general_ci w ogóle wcina mi polskie znaczki, a przy pozostałych do bazy zapisują się krzaczki zamiast pol-znaków...

stone
27-12-2006, 23:38
Jak dla mnie to jednak problem z bazą utf której Joomla nie obsłuży. Upewnij się że tabele są ustawione na latin2_general_ci, zmiana już Ci nie przywóci znaków ale napisz wtedy nowy tekst z polskimi literami i zobacz czy zapisze, poszukaj takze na forum o kodowaniu w bazie, bo było już troszkę o tym

wasylek
28-12-2006, 20:52
A co z zagranicznymi serwisami hostingowymi? Zainstalowałem tam joomle ale nie było polskich znaków. Nie wiedzialem co z tym zrobić. Polskie hostingi są do niczego a W ZAGRANICZNYCH NIE UMIEM POLSKIEJ CZCIONKI WRZUCIĆ!:mad:

stone
28-12-2006, 20:56
To że jest zagranica nie powinno sprawiać problemu. Na ilu serwerach sprawdzałeś?

nowyr
28-12-2006, 20:57
Witam

Spróbuj stworzyć bazę z kodowaniem latin1_general_ci u mnie to pomogło ...

Pzdr.

wasylek
28-12-2006, 21:10
na 3 serwerach ale na 2 joomla nie chciała iść! Poprostu się zainstalowało ale po odpaleniu same krzaczki. Znacie jakiś dobry serwer zagraniczny z darmowym hostnigiem. PHP, MySQL, 50 MB minimum na stronke. Jak się da to mało uciążliwe reklamy.

Ludzie pomóżcie mi z tymi polskimi znakami!! Zainstalowałem joomla na ovh ale nie działja mi tam polskie znaki mam kwadraciki! Powiedzcie mi jak to zainstalować poprawnie! Na lokalnym nie było problemu miałem kodowanie w utf general czy coś takiego i chodziło ale na ovh nie chodzi z tym!

Nie chce sie rejestrować na forum phpbb ale moze wy wiecie co jest nie tak. Zainstalowałem wszystko było ok ale nagle klikam na zarządzanie forami i mam kilka przykładowych to kasuje je i jest ok. Ale jest tam też kilka for które są bez nazwy i ich usunąć nie można! Co z tym zrobić. Instalowałem joomle i forum kilkakrotnie już na rożnych serwerach i nie miałem tych problemów.

stone
29-12-2006, 20:26
Zapytaj na jokris.info , on ma stronę na ovh.pl , powinien wiedzieć co zrobić