PDA

Zobacz pełną wersję : VM 1.1.4 - problemy poinstalacyjne



trochira
23-03-2012, 19:13
Witam Wszystkich!


Po zainstalowaniu VM 1.1.4 (update z 1.1.2) na stronie pojawiają się następujące błędy:


1. Strona znika po aktywowaniu komponentu mod_virtuemart_cart. Kiedy jest wyłączony wszystko jest OK.


2. Po kliknięciu na link "Home" pojawia się bład 404. Link jaki pojawia się pod ikoną to :


index.php?Itemid=1&option=


a powinien być : index.php?option=com_virtuemart


3. Zdjęcia wszystkich produktów wyparowały z DB


4. Liczba rekordów klientów się podwoiła


5. Layout strony uległ częściowej zmianie, tj. przycisk "Dodaj do koszyka" został zastąpiony oryginalnym z VM, obramowanie kategorii zniknęło, mimo że pliki z grafiką są na miejscu.


Napiszcie proszę jak to można naprawić.


Czekam na Wasze odpowiedzi i sugestie


RT

palyga007
23-03-2012, 19:14
A dlaczego instalujesz 1.1.4 skoro bieżącą wersją z tej linii rozwojowej jest 1.1.9?

trochira
24-03-2012, 20:23
Bardzo dobre pytanie!

chętnie odpowiem na nie jak ktoś udzieli mi odpowiedzi na powyższe.

RT

Jdwind
24-03-2012, 20:51
A jaki miałeś szablon? Standardowy czy kupiony/robiony? Aktualizację trzeba robić z głową, bo nadpisujesz zmienione przez np. siebie pliki.

trochira
26-03-2012, 17:09
szablon był robiony na bazie
rhuk_milkyway


teraz już wiem, pytanie jak to odkręcić...

Jeszcze jedno, mam wersję angielską strony, gdzie konfiguracja jest nienaruszona, tj. szablon strony jest OK. Pytanie tylko co gdzie przekopiować żeby przywrócić stan pierwotny?

Czekam na Twoją odpowiedź

Jdwind
26-03-2012, 17:58
Niestety, nie mogę Ci odpowiedzieć. Zgodnie z Regulaminem (http://forum.joomla.pl/announcement.php?f=2&a=3) Forum podałeś za mało danych. Ale mogę poczekać, jeśli obiecasz, że przeczytasz regulamin i się do niego zastosujesz. Poza tym nie odpowiedziałeś na pytanie kolegi @Palyga007. Od tego powinieneś zacząć właściwie.

trochira
27-03-2012, 18:23
Witam,

Co do pytania kolegi @Palyga007 to nie miałem pojęcia o takich zależnościach między wersjami. Nie jestem ekspertem w Joomli, stąd moje próby zasięgnięcia kogoś bardziej doświadczonego jak inni uczestnicy Forum.

Jeśli chodzi o Twoją odpowiedź to zapoznałem się z regulaminem i podałem sporo danych, może poza adresem strony: www.poshydog.com

Gall Anonim
27-03-2012, 18:41
Przepraszam ale nurtuje mnie kilka pytań i chciałbym uzyskać na nie odpowiedź:
Skąd Masz VM 1.1.4 dla Joomla 1.6+ itd

3. Zdjęcia wszystkich produktów wyparowały z DB
Od kiedy to zdjęcia "siedzą" w DB?
Oraz naturalnie rozumiem że przestrzegasz zasady - zanim zaktualizuję to z backup'uję?
No i może podasz hosting i link do strony?
Pzdr

trochira
27-03-2012, 19:32
Joomlę mam w wersji 1.5.7, a VM jest 1.1.4 można ją ściągnąć ze stron VM. Próbowałem ściągnąć tą samą wersję tj. 1.1.2 i nadpisać, ale nie udało się jej znaleźć.

Może mało precyzyjnie się wyraziłem Zdjęcia zniknęły nie z Bazy Danych ale z folderu dla produktów i kategorii VM.

Zasadę o której piszesz zastosowałem połowicznie, tj. mam lustrzaną konfigurację VM na angielskiej wersji strony, ale dla polskiej nie robiłem backupu. Link do strony znajdziesz dwa wątki wyżej. Hosting? strona jest na nazwa.pl

Pliki z konfiguracją strony w obu wersjach językowych są takie same tyle że nie wiem co z którego katalogu VM przegrać żeby przypadkiem czegoś nie skasować.

Gall Anonim
27-03-2012, 19:44
No to kilka uwag:
a. przepraszam ale nie zauważyłem iż w nazwie szablonu jest link - mój błąd
b. Joomlę mam w wersji 1.5.7, a - co robi więc ten wątek na tym forum - to jest dział 2.5
c. Skoro nie miałeś kopii zapasowej trzeba było poprosić administratorów z nazwa.pl o odtworzenie z ostatniej kopii niestety po sprawie - trzymają 48 godzin wstecz)
d. Myślę że najprościej skoro masz kopię angielską strony to postaw przez backup - tamtej i zmień opisy (z marszu i tak Ci nikt nie wytłumaczy bo tak naprawdę to czart raczy wiedzieć co się stało - no chyba że Jaś powie - ja wiem - popsiuła sie śtrona :-)
e. Może tak na kopii z angielskiej wersji najpierw aktualizacja Joomla do 1.5.26 i dopiero reszta zabaw.
Pzdr