PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki sewer, lokalny, albo zewnętrzny darmowy z możliwością wysyłania maili - PILNE



czarnyblack
24-03-2012, 16:42
Od wczoraj walczę z JAMP, XAMPP, 000WEBHOST celem osiągnięcia wymagań postawionych przez mojego wykładowce. Mianowicie funkcjonalność mojej strony w Joomla! 1.5.25 ma zawierać między innymi wysyłanie maili do użytkowników, do administratora itp. Czyli jeżeli użytkownik się rejestruje - mail do admina, zapomniał hasła - mail do użytkownika itp. Próbowałem już ustawiać wszystko w konfiguracji SMTP w Joomla! w panelu administracyjnym pod JAMP, ale nic to nie dało, pod 000webhost, tak samo. Teraz walczę z XAMPP, ale z kolei pod nim nie działa mi Sobipro. Czy dochodzą maile, to mam problem ze sprawdzeniem, bo na XAMPP utworzyłem konta użytkowników - użytkownik@localhost, ale moduł logowania tego nie uznaje jako maila i nie wiem, który plik muszę zmienić żeby nie sprawdzał poprawności wpisanego maila. Tylko nawet jeżeli to zrobię, to i tak ten komponent Sobipro działać nie będzie. Z komponentem Sobipro założyłem oddzielny temat: http://forum.joomla.pl/showthread.php?62343-Sobipro-nie-dzia%C5%82a-pod-Xampp Dodam, że czasu mam naprawdę mało i jeżeli ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać prosiłbym o informację. Ogólnie to chodzi mi o (najlepiej lokalny) serwer, który podoła i Sobipro i konfiguracji maili.

PeFik
24-03-2012, 18:32
Wykładowca = sugeruje uczelnie, a ta zawsze ma serwery dla swoich studentów + konta pocztowe. Więc ?? Idziesz z browarem do administratora i pytasz, hej stary nie mógłbyś mi udostępnić konta na stronę www (50 MB) na tydzień /dwa ? 99% skuteczności. Na politechnice nawet bez browara studiując kierunek Informatyka kilkanaście MB ci się należy od ręki.

I nie musiałbyś tracić kolejnego dnia na szukanie i kombinowanie, nie mówiąc już o tym, że chyba czas sobie kupić hosting (60zł/rocznie - a ile radochy).

czarnyblack
24-03-2012, 18:42
Pewnie i bym tak zrobił, tylko ja już nie jestem oficjalnie studentem. Zostanę dopiero przywrócony na rok podczas obrony pracy inżynierskiej. Tak więc szukam i kombinuję i już powoli mam dość.

Jdwind
24-03-2012, 21:49
Masz (albo znajdź kogoś z ) zewnętrzne IP i postaw na starym kompie na tydzień (czy ile tam potrzebujesz) swój serwer na Linuksie.

czarnyblack
24-03-2012, 23:50
Na 000webhost jakoś udało mi się zrobić, że maile docierają do gmail. Jak dla mnie to wystarczy.