PDA

Zobacz pełną wersję : Nadanie praw administratora bez użycia panelu



Kolekcjoner
24-03-2012, 17:21
Witam,
mam takie pytanie, jest opcja nadania sobie (Administrator) praw Głównego Administratora mając dostęp do MySql i do wszystkich plików? Bardzo zależy mi na odpowiedzi na to pytanie.

Z góry dzięki, kolekcjoner.

palyga007
24-03-2012, 17:30
Odpowiedź brzmi: Tak.

Zainstaluj sobie czystą Joomla! i przejrzyj tabelę #_users. Myślę, że to ciekawe doświadczenie szkoleniowe.

Bo mógłbym podać gotowca, ale po co.

Zawsze możesz także, przy pomocy drugiego Super Administratora nadać sobie takie prawa.

alex51
24-03-2012, 17:35
Pozostaje jeszcze kwestia odpowiedzialności administratora za takie działanie.

Edycja.
Chyba, że będzie to tak zrobione, jak wspomniał @Palyga007. Sądzę, że za zgodą Głównego Administratora mając dostęp do phpMyAdmina będziesz wiedział jak w tabeli #-users zmienić wartość gig z 24 na 25 i podobnie w tabeli #_core_acl_groups_aro_map wykonać odpowiednią zmianę, sprawdzając wcześniej nr aro_id.

PeFik
24-03-2012, 17:38
Wszystko można - jak się potrafi wykorzystać zasoby JED, oraz szare komórki. Nawet logować się na konta użytkowników jako oni, nie znając hasła (jedno kliknięcie). Heheh...

Kolekcjoner
30-03-2012, 19:44
Super o to właśnie mi chodziło. Jeszcze jedno pytanko do tego tematu. Jest opcja (bez dostępu do MySql. Tylko mamy dostęp do serwera ftp) zdobyć hasło i login głównego administratora? Załóżmy że mamy Admina pobocznego i nie mamy innych możliwości jak dostęp do FTP, jest opcja sprawdzenia hasła do głównego admina? (2 lata temu miałem serwer i go ponownie wykupiliśmy i nikt w całej szkole nie pamięta hasła do admina głównego a bez niego nie możemy nadawać praw innym adminom. Mamy dostęp tylko do FTP).

Z góry dziękuje. Koli.

tomaszek83
30-03-2012, 20:29
szukaj RatujAdmina