PDA

Zobacz pełną wersję : Recenzje ze Sklepem/Aukcjami



jurnalisto
25-03-2012, 00:19
Witam,

Poszukuję dodatku bądź ewentualnie propozycji rozwiązania problemu takiej natury jaką planuję wykonać w swoim serwisie. Otóż, chcę na bazie jomsocial wykorzystać rozbudowany dodatek (najlepiej ten) recenzji jReviews oraz zastosować do tego możliwość dodawania ofert kupna/sprzedaży (najlepiej dodatku aukcji np. Auction Factory) - tak, by ostateczny efekt był następujący:

Użytkownik wchodzi w recenzje produktu (np. Aparat fotograficzny X - zastosowanie jReviews) a w zakładce "kup to" będą wszystkie oferty dodane przez użytkowników bądź administrację serwisu.

Czy jest jakieś racjonalne w miarę nieskomplikowane rozwiązanie tego problemu? od biedy może być wykorzystany jakiś silnik sklepu zintegrowany z joomla/jomsocial. Interesuje mnie bardziej to na zasadzie wykorzystania:

- jeżeli ja nie posiadam asortymentu (właściciel serwisu) to dopuszczam inne sklepy/firmy do promocji i sprzedaży swoich produktów bądź dopuszczam wszystkich wraz ze mną, ale ja decyduje poprzez element np. promocji czyje oferty będą wyżej.

Zastanawiam się, czy nie lepiej i wygodniej będzie zastosowanie/wykonanie czegoś w rodzaju czytnika RSS czy XML - tak, by różne sklepy i serwisy mogły się promować np. na zasadzie:

http://nakanapie.pl/harry-potter-i-insygnia-smierci-j-... (http://nakanapie.pl/harry-potter-i-insygnia-smierci-j-k-rowling-ksiazka,413126) (gdzie kupić?)

starko
26-03-2012, 19:56
Tak naprawdę wszystko zależy od Twojej umiejętności kodzenia.


od biedy może być wykorzystany jakiś silnik sklepu zintegrowany z joomla/jomsocial.

Na początek może to właściwe rozwiązanie. Nie należy wyważać otwartych drzwi.
A odpowiadając na Twe ostatnie pytania to czytnik XML jest ciekawym rozwiązaniem tylko nie sądzę, że akurat do tego.

jurnalisto
26-03-2012, 20:56
Oczywiście czytnik to jakieś rozwiązanie programistyczne (ingerowanie w kod dodatku jReviews), tak by można było integrować np. zaplecze sklepów za pomocą plików xml czy innych - jak to rozwiązać to właśnie nie wiem, bo kompletnie się nie znam.

A odnośnie integracji czegoś już gotowego to myślałem o aukcjach "auction factory" - tutaj jednak pojawia się ew. problem "zaufania" do obcego serwisu, zostawiania tam haseł oraz ewentualnych klientów i produktów. Obawiam się, że takie bezinwazyjne rozwiązanie jak np. wyżej zaproponowane "pobieranie" danych o produktach i cenach z ich sklepów byłoby dla nich dużo wygodniejsze. Z racji, iż nie wiem jak to ew. wykonać może ktoś zaproponuje rozwiązanie tego?