PDA

Zobacz pełną wersję : Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_discussions, 1



woker20
25-03-2012, 09:37
Witam,

Problem polega na tym ze po wypełnieniu formularza rejestracji i zarejestrowaniu się po za standardowym komunikatem o wysłaniu linku aktywującego występuje błąd: "Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_discussions, 1" i nie bardzo wiem jak się go pozbyć. Domyślam się ze dotyczy on forum do którego używam "Kunena" ale nie bardzo wiem jak się pozbyć tego błędu. I dziwne jest to ze pojawia się tylko przy rejestracji? Proszę o jakąś pomoc. podaję link do stronki: http://elka-portal.pl .

rajfur
25-03-2012, 10:51
W ustawieniach forum masz opcję czy korzystasz z tego komponentu. Jeśli masz zaznaczone, że tak a komponent jest niezainstalowany skutkuje to takim błędem.

woker20
25-03-2012, 12:35
być może ale tutaj nie chodzi o rejestrację do forum tylko do portalu. Do forum mają dostęp tylko zalogowani użytkownicy a więc muszą się najpierw zarejestrować na portalu. Po czym muszą zaakceptować czyli kliknąć na link wysłany na ich maila. Ale po rejestracji nie są przenoszeni automatycznie na stronę forum. Bo nie mają jeszcze takich uprawnień. Żeby je uzyskać muszą klikną na przesłany link i dopiero wówczas po zalogowaniu pojawia się link z forum. Tak więc nie jedyny komponent który może być odpowiedzialny za to to ten który wyświetla nowości na forum - czyli nowe posty na forum. ale po wypełnieniu prawidłowo formularza rejestracji ten komponent się pojawia. Więc jest wczytywany. Skąd więc ten błąd?

---------- Post dodany o 12:35 ---------- Poprzedni post był o 11:04 ----------


Problem rozwiązany. Okazało się ze w dodatkach mam zainstalowany jakiś System - Discussions nie bardzo wiem co to ale po wyłączeniu tego problem znikł.