PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki komponent zastosować



pikoxxl
25-03-2012, 13:33
Witam

Dostałem zlecenie na utworzenie strony w oparciu o cms joomla dla szkoły. Dostałem wytyczne nas temat panelu dla ucznia i nauczyciela i prezentuje się to następująco:

Panel ucznia:
- logowanie, plan zajęć (info o przedmiocie, nauczycielu i tel do nauczyciela), i oczywiście podejrzenie swoich danych

Panel nauczyciela:
- logowanie, informacje o nowych uczniach i nowych godzinach do rozplanowania, możliwość ustalenia godzin dla danych uczniów z zapobieganiem pokrywania się zajęć, podgląd grafiku/planu zajęć, dziennik zajęć (potwierdzenie że zajęcia się odbyły, wpisanie tematu i uwag, zaplanowane zajęcia lub nieodbyte zajęcia można anulować i rozplanować na nowo z puli godzin do rozplanowania), nauczyciel może podejrzeć szczegóły ucznia (jego tel i rodziców tel oraz adres pod którym mają odbyć się korepetycje)

Panel administracyjny:
- zarządzanie uczniami (dodawanie, edycja, usuwanie, przypisanie na dane zajęcia, ustalenie planu zajęć, wykorzystane godziny zajęć, odnotowanie płatności, przypisanie ucznia do nauczyciela i przedmiotów, informacja od kiedy jest opłacona nauka),
- zarządzanie nauczycielami (dodawanie, usuwanie, edycja, przedmioty jakich uczy, plan zajęć, odbyte zajęcia, liczba zaplanowanych godzin),

I dodatkowo:
- powiadomienia o kończącej się liczbie godzin/opłaconym czasie
- kalendarz - jakie zajęcia są danego dnia
- lista przedmiotów
- zarządzanie administratorami
- konfiguracja (m.in. cena godziny korepetycji, cena za miesiąc nauki, itp.)

Zatem mam pytanie do was czy znacie jakiś komponent na bazie którego mógłbym oprzeć się przy tworzeniu tej stronki i ewentualnie co byście polecali.

nikszal
25-03-2012, 16:26
Większą część funkcjonalności strony (korepetycje (http://korepetycje.linuxpl.info/korepetycje)) możesz oprzeć o komponent SobiPro.

pikoxxl
07-04-2012, 12:01
Ok ale mam problem z SobiPro na localhost nie chce mi działać i mam duży problem z tym ponieważ klient jeszcze nie che zakładać hostingu.

zwiastun
07-04-2012, 12:32
SOBIPro na pewno zadziała poprawnie, jeśli zainstalujesz sobie JAMP-a (na XAMP-ie też działa)

pikoxxl
07-04-2012, 13:20
no mam na xamp-ie localhosta ale mimo wszystko nie działa mi poprawnie SobiPro