PDA

Zobacz pełną wersję : Cena wykonania szablonu - pytanie



Tomasz87
25-03-2012, 19:51
Witam, chciał bym się zapytać jaka byla by cena zaprojketowania szablonu dla joomla według wytycznych + ewnetualnie kilka modułów wokół ktorych miało by się to dziac.

Wiem, ze na pewno jest tu trochę osób, ktore zajmuja się profejsonalnie projektowaniem szablonow i każdy ma swój cennik ale chcialbym zorientowac się mniej więcej jak wygląda sprawa z cenami i czy jest sens zlecania projektowania szablonu na moje potrzeby czy nie lepiej bylo by kupić jakiś gotowy szablon i go dostosowac pod moje potrzeby.

Kompletnie nie znam sie na projektowaniu, a chciałbym uniknąć nauki html, css, php gdyz cenię swój czas, a nauka tylko po to, by zrobic jeden szablon mija się z celem, dlatego chcialbym się dowiedziec jaka byla by cena i od czego ewentualnie by zalezała - ilosc modulow, wersja joomli (cokolwiek innego jeszcze).

Jeśli umiescilem temat w złym dziale to bardzo przepraszam, ale nie wiedzialem gdzie go wrzucic i też nie moge się jeszcze tu we wszystkim połapac co, gdzie i jak dlatego prosił bym o wyrozumiałość :)

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie :)

Winnetou
25-03-2012, 20:11
Jak zwykle kluczowym aspektem wyceny są tu wymagania klienta i przynajmniej jakiś szkic jak strona ma wyglądać i co zawierać, a o tym akurat nic nie wspominasz.

Obowiązuje tu prosta zasada. Im bardziej skomplikowany szablon tym droższy - zakładając że jest wykonywany na zamówienie tylko dla jednego odbiorcy.

Szablony na sprzedaż są oczywiście tańsze
http://www.softdesign-studio.pl/cms-joomla/item/5-szablony-graficzne

Tomasz87
25-03-2012, 20:18
Nie piszę ponieważ nie mam pojecia od czego zacząć, co napisać, jakie dane podać.

Jdwind
25-03-2012, 21:44
Musisz sobie zadać jedno bardzo ważne pytanie - co chcesz osiągnąć? Im bardziej Ty to sprecyzujesz, tym lepszy będzie efekt końcowy.

PeFik
26-03-2012, 08:41
Drugie pytanie, na ile ów nowy szablon ma być elastyczny? Cty zatem ma być "sztywny" czy ma być oparty na frameworku, tak, abyś miał wpływ na kilka elementów.
Poza tym szablon to jedno, ale moduły to już zupełnie inna historia, bo wiesz dla klienta koszyk - jest modułem, a dla mnie to już komponent sklepowy. Bo duża grupa ludzi myśli że szablon = cała strona www, a tak przecież nie jest!

Szablon to także zdjęcia, jeśli ich nie masz musisz je kupić, albo pobrać z darmowych banków zdjęć... także i ten koszt należy wliczyć.

Poza tym można oprzeć się na darmowym szablonie, albo gotowym... więc koszt usługi de facto może objąć "tylko" wybór szablonu, zakup + instalacje + wstępną konfiguracje.


Zatem cena wykonania szablonu wynosi od 500 zł do ..... /chyba nie ma górnej granicy/

MaciekKrol
26-03-2012, 10:14
Zadaj sobie pytanie: co chcesz osiągnąć tą stroną → czy to ma być strona sprzedażowa, czy tylko wizytówka, czy cały portal informacyjny.
Przeglądnij oferty firm zajmujących się 'profesjonalnym' tworzeniem stron, może one coś Ci nakreślą.
I najważniejsze - patrz na stronę 'od strony' klienta - to, że Tobie się coś nie podoba, nie znaczy, że nie jest skuteczne na większej ilości ludzi :)
pozdrawiam.

Tomasz87
26-03-2012, 11:20
Ok, juz mowię: Strona miala by byc typowo sprzedazowa czyli sklep internetowy oferujący produkty wirtualne.

Myslalem o czyms na ksztalt blogu czyli, ze to co jest dodawane - darmowe jak i platne - jest dodawane w formie bloga.

To jedna z mozliwosci. Drugą byla by strona typowo ofertowa gdzie mozna przeglądac produkty i wybierac sposród tego co jest w ofercie i zamawiac. Do tego kilka zakladek jak np kontak, artykuly, konto premium, forum i jeszcze moze z 1-2 podstrony.

W wersji drugiej, gdzie strona byla by typową stroną z ofertą, doszedl by jeszcze normalny blog. To tak w duzym skrócie o tym, co chcialbym stworzyc.

Bazyl
26-03-2012, 11:29
Witam,

Poruszasz się w próżni: może być 500, 5 000, a znajdą się tacy, co zrobią za 50 - Twój wybór, a później ewentulanie kłopot..
Bez szczegółowych widoków nie da rady.
Masz dział zleceń - napisz