PDA

Zobacz pełną wersję : problem z wycentrowaniem szablonu



dimetylo
26-03-2012, 16:09
Witam serdecznie
Jestem nowym użytkownikiem Joomli i mam mega problem cała strona jest już zrobiona i fajnie wygląda przy rozdzielczościach do 1280x1024 a powyżej tej rozdzielczości strona zostaje po lewej czesci ekranu a reszte wypełnia tło siedzę nad problemem już kilka dni i nie moge sobie poradzić licze na waszą pomoc drodzy koledzy i koleżanki z forum
to jest aders strony http://detektyw.sos.pl
Z góry dziękuję za pomoc w rozwiazaniu tego problemu

Bazyl
26-03-2012, 19:41
Witaj,

Masz tam nawrzucane marginesy wszędzie...
Nie będę Ci szablonu całego przerabiał: body - szer 100%, wrapper - szer 900 px, marginesy auto.
Kombinuj...

p.s. Wydedukuj, od czego są przecinki i kropki...

//Siemanko, @palyga

palyga007
26-03-2012, 19:43
Problemem, jest wadliwa konstrukcja szablonu. Nie możesz "centrować" strony podając jej wartość dla której ma się odsunąć od lewego marginesu. To bez sensu.
Dla rozdzielczości, która podałeś będzie ok, ale to nie znaczy, że strona jest wycentrowana, a jedynie, że jest odsunięta od lewego skraju o te piksele które podałeś w css.

Poprawa wymaga przerobienia css jak i index.php
Jak rozumiem, to chciałeś, aby ta grafika pod spodem była niesymetryczna względem strony, z jednoczesnym umieszczeniem jej w okolicach środka. ale to można było osiągnąć w inny sposób.

Np .
Umieścić tą grafikę w kontenerze o takiej szerokości aby strona właściwa przy wycentrowaniu względem tego kontenera miała tyle samo miejsca z lewej co z prawej.
Powiedzmy:
grafika ma 300 do tego wrapper 800 i przestrzeń z drugiej strony 300 razem= 1400
tworzysz kontener 1400px centrujesz go następnie na niego nakładasz kontener z www jego też centrujesz.
Wszystko jest wycentrowane, a efekt osiągniety (przynajmniej tak mi się wydaje.)
Fakt faktem konstrukcyjnie jest do kitu.


@bazyl cześć:)

dimetylo
26-03-2012, 20:03
bazyl (http://forum.joomla.pl/member.php?14086-bazyl) jesteś mistrzem świata a ja tyle nocek zarwałem echh wielkie dzięki :)))