PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z "biblioteka mediow"



nspk
21-12-2006, 22:09
Serdecznie witam.
Mam dziwny porblem z tym komponentem joomli. Dwa komputery w jendej sieci loklanej, z jednego komputera po zalogowaniu na konto administrator moge poruszac sie swobodnie po katalogach w biblitoece mediow i swbodnie wgrywac zdjecia do kazdego z nich.
Na drugim komputerze mam dostep do poszczegolnych z nich, a gdy wybire katalog ktory nie chce sie otworzyc, zamiast listy plikow pojawia sie blad przegladarki na temat zlych dnsow itp...
Na jednych kompach dziala w sieci lokalnej na innych nie:(. W czym moze twkic porblem.

stone
24-12-2006, 20:48
Może być problem jeżeli dostęp do strony wymaga innego ip bo wtedy nie zgadza się ustawienie live_site w pliku configuration.php

nspk
25-12-2006, 09:17
Hmm łaćże sie zawsze przez adres jaki zostal wpisany w configuration.php. Sam zauwazylem ze jest problem np. z edytorem w wypadku jak wpisze iny adres niz w live_site.

Ale biblioteka mediow nie dziala nawet jesli jest poprawny adres....Moze to jakies zabezpieczenia wlaczone na komputerach lokalnych.
Co dziwne, dzisiaj odpalaem bezposrednio ze swego kompa i dziala, ale jesli z tego samego komputeraz odpalilem strone przez wirtualna amszyne to nie bardzo dzialalo...Cos bardzo dziwnego:(

stone
25-12-2006, 20:26
Jeszcze informacja która może pomoże, że nie może być zalogowany do admina ten sam użytkownik z dwuch różnych kompouterów, takie zabezpieczenie.
Może przed każdym logowaniem upewnij się że uprzednio się wylogowałeś

nspk
25-12-2006, 20:47
Tak sprawdzałem to, i też nie pomagało. Wszystkie katalogi mają ustaiwone prawa dostepu na 777.