PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzedaż produktów wirtualnych



Tomasz87
26-03-2012, 23:03
Szukam na forum i nie mogę nic o tym znaleźć.

Jakiego modułu użyć by moc sprzedawać produkty wirtualne czyli takie, które nie wymagają dostarczania zwykłą pocztą, a co za tym idzie klient po opłaceniu i zaksięgowaniu pieniędzy na koncie bankowym otrzymuje od razu dostęp do plików takich jak pliki video, audio, książki, zdjęcia i podobne.

Jedyne co znalazłem to Account Expiration Control, który daje możliwość dostępu czasowego po opłaceniu. Czy są jakieś inne możliwości sprzedaży produktów wirtualnych? Czy VirtueMart lub joomshopping obsługują takie coś? A może jest jakiś inny moduł, który daje taką możliwość?

Pozdrawiam.

Jdwind
27-03-2012, 00:10
VirtueMart w trybie katalogu (link (http://www.google.pl/search?q=virtuemart+katalog&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a#hl=pl&sugexp=frgbld&gs_nf=1&pq=virtuemart%20jako%20katalog&cp=15&gs_id=29&xhr=t&q=virtuemart+tryb+katalog&pf=p&client=firefox-a&hs=Otd&rls=org.mozilla:pl%3Aofficial&sclient=psy-ab&oq=virtuemart+tryb+katalog&aq=&aqi=&aql=&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=1f606a19246966b&biw=1280&bih=680))

Jac
27-03-2012, 15:28
@Jdwind, w żadnym razie w trybie katalogu. Wtedy będzie miał wyłączoną funkcję sklepu (dodaj do koszyka).
Po prostu VirtueMart nadal jako sklep, ale produkty to pliki do pobrania dostępne dla klienta po zapłaceniu.
Wystarczy plik przy dodawaniu ustawić, jako plik na sprzedaż do pobrania.

Gall Anonim
27-03-2012, 17:34
JoomShopping - również się nadaje

Tomasz87
27-03-2012, 18:02
Tak, właśnie chodzi mi o to by pliki byly do pobrania po zaplacie, a najlepiej gdyby linki do pobrania byly generowane i wysylane automatycznie na pocztę email by nie bawić sie w ręczną robotę, bo przeciez sprzedaz nie polega na robieniu wszystkeigo ręcznie, a tym bardziej jeśli chodzi o sprzedaz produktów wirtualnych.

Zalezy mi na jak największej automatyzacji całości.

Ewentualnie mógłbym wprowadzić czasowy dostęp do plików czyli abonament czasowy używając AEC.

Zanim cokolwiek zacznę (kupię domenę, serwer), chciałbym miec wszystko posprawdzane by później nie pojawiły sie jakies kłopoty zwiazane z niepoprawnym działaniem lub jakies trudności ktore okazały się nie tym co potrzebuję.

Jac
27-03-2012, 21:24
W VirtueMart linki do pobrania plików generowane są automatycznie.
Po dokonaniu zapłaty, zmianie ulega status zamówienia, klient otrzymuje e-mail z wygenerowanymi linkami do pobrania pliku(ów).
Zainstaluj VirtueMart, potestuj jak to działa i zaoszczędzisz nam i sobie pytań.

Jdwind
27-03-2012, 21:31
Cześć Jacek, umknęło mi, że klient po zapłaceniu ma dostać dostęp do pliku, więc tryb katalogu absolutnie odpada.

Tomasz87
30-03-2012, 17:58
Mam zainstalowany VM od jakiegoś czasu i testuję go (niestety nie miałem dostępu do komputera z jampem przez jakiś czas), ale z tego co widzę w wersji 2 nie ma mozliwosci sprzedaży wirtualnych produktów albo nie wiem gdzie znaleźć tą opcję.

Z tego co czytalem na zagranicznym forum mozliwosc sprzedazy wirtualnych produktów byla jeszcze w wersji beta, ale po wprowadzeniu wersji stabilnej zniknęła. Czy mylę się czy rzeczywiście takiej opcji w stabilnej wersji 2 nie ma? Ktoś może coś wiecej napisać?

PeFik
30-03-2012, 18:41
Ja też nie znalazłem, aż dziwne. Sabotaż albo celowe działanie, bo nie do końca im działało poprawnie?

Tomasz87
30-03-2012, 22:23
Czy to jest działąnie celowe czy nie, to nie mam pojęcia, ale nie napawa mnie to optymizmem jeśli chodzi o moduł VM... Chyba będę musiał przyjrzeć się joomshopping albo innemu systemowi sklepu jak selly czy magneto, a joomlę zostawić niestety możliwę że bede musiał w spokoju jeśli nie znajdę rozwiązania ;/

No ale... Zanim to zrobię, to może niech ktoś powie, czy są jeszcze jakieś wtyczki dla VirtueMart, które umożliwiają sprzedaż wirtualnych produktów?
Znalazłem jedną, ale cena dosyć wysoka i do tego nie wiem czy będzie działało z VM2. Nazywa się Shipment for virtual products. Może ktoś zna coś jeszcze?

Gall Anonim
31-03-2012, 06:46
Już pisałem - joomshopping jest z marszu bardzo dobrze przystosowany do sprzedaży produktów typu pliki itd