PDA

Zobacz pełną wersję : Ostrzeżenie o Phishingu



aragz
27-03-2012, 09:41
Od kilku dni po wejściu na moją stronę mam komunikaty o Phishingu od Kaspersky Anti-Virus - jak się tego pozbyć? Próbowałem podmienić pliki tampatki na oryginalne ale nadal mam alerty?

nikszal
27-03-2012, 09:45
Masz problem, bo pewnie Twoja strona wyglądem przypomina inną stronę i do tego domaga się od internautów pewnych, zastrzeżonych informacji. Jeśli sam tego nie zrobiłeś, to miałeś niezapowiedzianych gości.

Ściągnij ją na serwer lokalny i sprawdź, co w trawie piszczy. Oczywiście po ściągnięciu przeskanuj ją dobrym antywirusem.

EDIT

Zwróć uwagę na favicon.ico i na najprawdopodobniej "zapożyczone" animacje flashowe, bo w raporcie wyrzuca je Kaspersky.

aragz
27-03-2012, 10:28
No tak może przypominać ponieważ szablon zakupiony z zachodniego serwisu sprzedającego templatki. Co znaczy że sam tego nie zrobiłem, bo nie za bardzo jestem w temacie?

nikszal
27-03-2012, 10:37
Identyczny szablon nie wciągnie strony do bazy stron pishingowych. Muszą wystąpić jednocześnie dwa elementy - podobna do innej strona i wyłudzanie danych od internautów.

Miałeś sprawdzić favikon.ico i animacje flash na stronie.

aragz
27-03-2012, 12:52
Po ściągnięciu całej zawartości Kaspersky nie znalazł zagrożeń

Z templatki z której korzystam usunąłem jakiś czas temu favicon bo mi też wyświetlał komunikat oi zagrożeniu dotyczące własnie favicon.ico

Flashe:

mediaplayer.swf
uploader.swf
mediaplayer.swf
plupload.flash.swf
moxieplayer.swf