PDA

Zobacz pełną wersję : Wyświetlanie na środku strony, a nie przewijanie na górę.



grafastudio
27-03-2012, 21:53
Witam!
Mam problem. Na środku mojej strony, dokładnie po prawej stronie mam menu złożone z 6 pozycji, a one odsyłają do galerii. Po naciśnięciu na przycisk menu, galeria bez problemu się uruchamia jednak strona znowu się przewija na samą górę, a owa galeria jest wyświetlana na środku owej strony i jest niewidoczna, trzeba przewinąć stronę. W jaki sposób mogę to zmienić, aby wczytana strona z galerią startowała po prostu od razu na środku i nie trzeba by jej przewijać? Trochę skomplikowany opis ale mam nadzieję, że zrozumiały. Z góry dziękuję za pomoc.

Bazyl
27-03-2012, 23:02
Witam,

Trzeba poczytać o kotwicach i umiejętnie zbudować menu, albo... wywalić z góry strony wodotryski (niech zostaną na głównej) i będzie git.

naszemiasto
27-03-2012, 23:05
nie wiem czy dobrze wytłumaczę - ale spróbuję.
Kedyś robiłem to w ten sposób że kopiowałem link który w ten sposób chciałem wyświetlić i ustawiałem go jako łącze zewnętrzne, na końcu zaś dopisywałem #nazwa id diva w którym jest galeria (np. - przy phocagallery będzie to #phocagallery)

grafastudio
27-03-2012, 23:22
Dopiero zaczynam z joomlą i korzystam z szablonu. A mogę prosić trochę jaśniej o tych "wodotryskach"?

---------- Post dodany o 21:21 ---------- Poprzedni post był o 21:05 ----------

To już wiem, co te wodotryski oznaczają:) Jednak nadal nie rozumiem, jak to zrobić?
Może podam link do strony: http://grafastu.linuxpl.info/portal/

---------- Post dodany o 21:22 ---------- Poprzedni post był o 21:21 ----------

Jeśli chodzi o te łącze zewnętrze to tak samo strona startuje od góry.

Bazyl
27-03-2012, 23:27
Jak juz pisałem: wyłączysz rotujące obrazki i strona pójdzie do góry :)

grafastudio
27-03-2012, 23:31
Hmmmm sory, że tak ciężko rozumuję ale te obrazki wyłączę gdzieś w panelu joomli, czy w kodzie gdzieś to jest?

Bazyl
27-03-2012, 23:36
Obrazki to moduł, którym się zarządza na zapleczu Joomla!.
www.wiki.joomla.pl

grafastudio
27-03-2012, 23:43
Dzięki, już skumałem i szukam:)

---------- Post dodany o 21:43 ---------- Poprzedni post był o 21:38 ----------

A te moduł ma jakąś nazwę, bo mam jakieś random image, czy banners ale coś ich wyłączenie nic nie daje zauważalnego?

Bazyl
27-03-2012, 23:50
Pierwsze kroki stawia się na wiki, przeszukując forum, używająć Google, kupując książki, kursy, itp.


Pewnie ma w nazwie slideshow