PDA

Zobacz pełną wersję : Wyświetlanie pustej pozycji



tomekSz
28-03-2012, 11:43
Witam forumowiczów,

Mam problem, polegający na tym, że wyświetla mi się pozycja modułu w przypadku gdy nie ma żadnego modułu przypisanego do danej pozycji. Jest to o tyle kłopotliwe, że w tej pozycji zastosowałem tło.

Pozycja ta wygląda zgodnie z moimi oczekiwaniami na stronie głównej, gdzie mam w tej pozycji moduł, ale po przejściu na jakąkolwiek inną podtsronę, gdzie w tej pozycji nie stosuję modułów widoczne mam tło tej pozycji.

Szablon napisałem sam i może zapomniałem czegoś dopisać??
na głównej:
5239
na podstronie:
5240

palyga007
28-03-2012, 11:45
zapomniałeś.

Zerknij jak to jest zrobione w standardowych szablonach. Zwróć uwagę na countModules() (piszę z palca, ale tak to chyba się nazywa)

tomekSz
28-03-2012, 23:04
Troszkę nie jasno przedstawilem o co mi chodzi.

Sytuacja:
W divie mam osadzone trzy kolejne divy.
W przypadku jeżeli w divach podporządkowanych ustawione są moduły, tak jak na głównej, sprawa jest ok.
Jednak na podtsronach nie mam osadzonych w podporzadkowanych divach modułów, a wyświetla mi się tło diva matki.

Jak rozwiązać ten problem?

---------- Post dodany o 21:04 ---------- Poprzedni post był o 10:08 ----------

Rozwiązałem problem!
Jak to zrobiłem?

Faktycznie zapomniałem o poleceniu countMoules w pliku index.php. Typowe jednak podejście do tematu nie załatwiłoby problemu. Tzn. gdybym wpisał polecenie countModules dla modołów w pozycji podporządkowanej to zo najwyżej nie wyświetlałoby tych własnie modułów. Problem polegał jednak na tym, że wyświwetlany był div matka, w ktorym zasadniczo nigdy nie zamierzałem umieszczać bezpośrednio modułów.

Funkcję countModules zastosowałem do diva matki, ale zliczała ona moduły w podporządkowanych pozycjach. Tak więc, jeżeli brak modułów w podporządkowanej pozycji, wtedy matka się nie wyświetla.