PDA

Zobacz pełną wersję : social login + k2



jjb
28-03-2012, 17:13
Cześć,
Mam Joomla 2.5.3 i K2 2.5.4. Zainstalowałem do tego "Social login". Problem polega na tym, że użytkownicy rejestrujący się przez "social login" nie są dodawani do grup w K2. W związku z tym nie mogą dodawać treści, bo nie mają uprawnień. Grupy nazywają się u mnie tak samo w Joomla i w K2. Otworzyłem plik default.php w "social login" i znalazłem tam dwie linie związane z grupami:

$defaultUserGroup = $userConfig->get('new_usertype', 2);
$user->set('groups', array($defaultUserGroup));
Odszukałem też mechanizm, którym ręcznie przydziela się w K2 użytkowników do grup.
W pliku administrator\components\com_k2\views\user\tmpl\de fault.php jest to:

<tr>
<td class="key"><?php echo JText::_('K2_USER_GROUP'); ?></td>
<td><?php echo $this->lists['userGroup']; ?></td>
</tr>
natomiast w pliku administrator\components\com_k2\views\user\view.ht ml.php jest to:

$userGroupOptions=$model->getUserGroups();
$lists['userGroup']=JHTML::_('select.genericlist', $userGroupOptions, 'group', 'class="inputbox"', 'id', 'name', $user->group);

Niestety mimo prób nie potrafię tego połączyć w ten sposób, aby podczas rejestracji za pomocą "social login" użytkownik był dopisywany do grupy w K2. Jeśli ktoś z Was jest bardziej obeznany to proszę o pomoc lub chociaż wskazówki.
Pozdrawiam - jjb

Mike anthony
10-08-2012, 09:45
hi
the new version of social login work with k2 user group it's set a default user group for k2 so try to install new version of social login