PDA

Zobacz pełną wersję : problem z przełącznikiem języka w Joomla 2.0



mlyngraf
29-03-2012, 10:18
Cześć
Mam problem z przełącznikiem języka na stronie na Joomla 2.0. Robię wszystko wg wskazówek z forum i z http://multilingual-joomla-demo.cloudaccess.net/multi-lingual-steps-by-steps/13-content-languages.html a w efekcie końcowym widać tylko tytuł modułu przełącznika i pustą rozwijaną tabelkę w której powinny być ikony flag. Proszę o pomoc :hmm:

pozdrawiam

Gall Anonim
29-03-2012, 12:10
Po pierwsze nie wiem jak to jest w Joomla 2.0 - niestety nie znam ....
Ale w 2.5 takie kroki:
a. zainstalowanie języków które mają być obsługiwane
b. stworzenie języków treści które mają być obsługiwane (menadżer języków - zakładka)
c. włączenie dodatków odpowiedzialnych za obsługę wielojęzyczności
d. stworzenie menu dla każdego języka który ma być obsługiwany
e. stworzenie elementu menu w każdym z punktu d. który ma być stroną domyślną dla każdego z obsługiwanych języków (każdy ma mieć swoją)
f. utworzenie i uruchomienie modułu odpowiedzialnego za pokazywanie flag - identyfikatorów języków
Ale czy w Joomla 2.0 jest tak samo to nie wiem.
Pzdr

mlyngraf
30-03-2012, 11:05
Oczywiście chodziło o Joomla 2.5, pomyliłem się. Teraz działa, dzięki.
Wszystkie ustawienia związane z przełącznikiem języka aktualizują się z dużym opóźnieniem, dlatego jakiś czas mi zajęło zanim do tego doszedłem. Nie wiem w czym może być problem. W samym module i dodatku, a może że działam na razie na localhost.

dzięki za pomoc

---------- Post dodany o 11:05 ---------- Poprzedni post był o 11:03 ----------

Jeszcze jedno pytanie do tego modułu. Gdzie ustawić, żeby strona startowała z języka polskiego a ang był jako drugi, do przełączenia?